1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PROTOKOL' KRİZİ
PROTOKOL KRİZİ

'PROTOKOL' KRİZİ

Kamu-Sen, Maliye Bakanlığı’nın, protokol görüşmeleri için basın yolu ve telefon ile resmi olmayan toplantı çağrısı yaptığını savunarak, resmi davet gelmediği için toplantıya katılamayacağını açıkladı. Kamu-Sen Genel Sekreteri Metin Altan’nın

A+A-

 

Kamu-Sen, Maliye Bakanlığı’nın, protokol görüşmeleri için basın yolu ve telefon ile resmi olmayan toplantı çağrısı yaptığını savunarak, resmi davet gelmediği için toplantıya katılamayacağını açıkladı.

Kamu-Sen Genel Sekreteri Metin Altan’nın imzasıyla Maliye Bakanı Ersin Tatar’a gönderilen ve basına da dağıtılan yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Basın yolu ve telefon ile yapmış olduğunuz resmi olmayan protokol görüşmeleri ile ilgili toplantıya katılmamızı bildirdiniz. Ancak yapılacak olan 17 Ağustos 2012, saat 10.00’daki toplantıya bakanlık ve kurumlar arası yazışmalarda ciddiyet olması gerekliliğine inanmaktayız.

Bilindiği gibi sendikamız KAMU-SEN en çok üyeye sahip iki memur sendikasından biridir. Sergilemiş olduğu duruşu ile ilkeli ve prestijli bir sendikadır. Bu nedenledir ki bakanlığınızın telefon ile yapmış olduğu çağrıya yönelik belirtilen tarihteki toplantıya, tarafımıza resmi olarak davet gelmediğinden, katılamayacağımızı bildiririz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler