1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PROJE YENİDEN DEĞERLENDİRİLSİN'
PROJE YENİDEN DEĞERLENDİRİLSİN

'PROJE YENİDEN DEĞERLENDİRİLSİN'

Tabipler birliği ile tesise karşı çıkan platform Bozer’den destek istedi

A+A-
 

Yedikonuk’ta yapılması planlanan petrol dolum tesisine yönelik tartışmalar sürüyor. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ile “Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu” yetkilileri, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Bozer’i ziyaret ederek, projenin yeniden değerlendirilmesini istedi.

HÜKÜMETE YANLIŞ BİLGİ AKTARILDI

“Yedikonuk’ta Petrol Dolum Tesisine Hayır Platformu” adına söz alan Ayşe Dönmezer, projenin geleceği etkileme yönündeki sakıncalarını anlattı ve rapor sundu.
Yatırımın geri dönülmez sonuçlar doğurabileceğinden endişe eden Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği As Başkanı Teksen Köroğlu da, bu yöndeki bilimsel araştırmaların tesisin sağlığa ciddi zararlar getirebileceğini gösterdiğini belirtti, hükümete tesisle ilgili yanlış bilgi aktarıldığını vurguladı.
Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir de, Yedikonuk’un doğa harikası alanlardan biri olduğunu belirterek, çevreye yapılacak yatırımlar söz konusu olduğunda bunun çok iyi düşünülmesi gerektiğini kaydetti.

BOZER: ÜLKENİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ DOĞA”

Meclis Başkanı Hasan Bozer de, ülkenin en büyük zenginliğinin doğa, çevre ve iklim olduğunu söyledi.
Yedikonuk’ta petrol tesisi için Meclis’te araştırma komitesi kurulduğunu hatırlatan Bozer şöyle konuştu:
“Hayati bir konudur. Muhalefet bu konuda Meclis araştırması istedi, bilgileri aldık. Kişi olarak da bunu destekliyorum. Süratle çalışmalar başlayacak. Sonuca göre ortak kanaat belirteceğiz.”
Bozer, sonucun ülke yararına göre verileceğinin de altını çizdi.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler