1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PROJE UYGULANMIYOR
PROJE UYGULANMIYOR

PROJE UYGULANMIYOR

‘Yerli İstihdama Teşvik’ projesi de uygulanmıyor TEŞVİK YALAN OLDU! UBP Hükümeti’nin 2010 yılı itibarıyla ‘yerli istihdamı teşvik’ amacıyla hayata geçirdiği proje durdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Türkay Toke

A+A-

 

 

‘Yerli İstihdama Teşvik’ projesi de uygulanmıyor

TEŞVİK YALAN OLDU!

 

UBP Hükümeti’nin 2010 yılı itibarıyla ‘yerli istihdamı teşvik’ amacıyla hayata geçirdiği proje durdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Türkay Tokel döneminde başlatılan ‘teşvik projesi’, yeni Bakan Şerife Ünverdi döneminde unutuldu.

 

‘Özel sektörde binlerce istihdam’ hedefiyle başlatılan projenin yerini, ‘Kamuda istihdama verilen binlerce söz’ aldı. Projenin mimarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı, UBP Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel, Kuzey Kıbrıs yurttaşı gençlerin istihdamı için hayata geçirilen projenin, yaklaşık iki yıldır çalıştırılmadığını ifade etti.

 

UBP Hükümeti’nin 2010 yılı itibarıyla ‘yerli istihdamı teşvik’ amacıyla hayata geçirdiği proje durdu.

Hazırlana tüzük ile özellikle basın, turizm ve mesleki eğitime tabi bazı sektörlerde istihdam edilecek kişilerin işveren paylarının devletçe ödenmesini teşvik kapsamına alınmıştı.

 

‘RAFA KALKTI’

 

İhtiyat Sandığı bünyesinde oluşturulan Fon’da biriken parayla yapılacak teşvik projesi Savcılık ve Sayıştaylığın olumsuz görüşüne takıldı, yasalara uygun ‘Yeni Yasa Tasarısı’ hazırlanmasına karşın, Hükümet projeyi rafa kaldırdı.

 

 

Haberin ayrıntıları bugün gazetenize YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler