1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PROJE UBP’Yİ İKİYE BÖLDÜ
PROJE UBP’Yİ İKİYE BÖLDÜ

PROJE UBP’Yİ İKİYE BÖLDÜ

Biyologlar Derneği, Yedikonuk’un kuzey sahiline yapılması planlanan yakıt depolama tesisi için verilen ÇED Raporu’nun iptali için hukuki mücadele başlattı. Öte yandan petrol tesisi konusu UBP’yi ikiye böldü, yatırıma şiddetle karşı çıkan

A+A-

 

 

 

Biyologlar Derneği, Yedikonuk’un kuzey sahiline yapılması planlanan yakıt depolama tesisi için verilen ÇED Raporu’nun iptali için hukuki mücadele başlattı. Öte yandan petrol tesisi konusu UBP’yi ikiye böldü, yatırıma şiddetle karşı çıkanlar: “Konu parti içinde hiç tartışılmadı”

 

Petrol Dolum Tesisi’ne Hayır Platformu’na bağlı örgütlerin temsilcileri, konuyu destekleyen sadece birkaç milletvekili olduğunu söyleyerek, UBP’de bu projeye karşı olan pek çok yetkilinin olduğunu belirttiler. Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir UBP yetkilisi, çevre örgütlerinin söylediklerini doğrulayarak konunun parti içinde tartışılmadığını, projeye muhalif olan milletvekillerinin olduğunu ve konunun pazartesi (20.02.2012) günü parti grubunda tartışılmasının beklendiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 859 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler