1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Profesyonel sporculuk konuşuldu
 Profesyonel sporculuk konuşuldu

Profesyonel sporculuk konuşuldu

Beşiktaş’ın eski kalecisi Metin Akçevre DAÜ’de “Profesyonel Sporcu Olmak” konulu panele katıldı

A+A-

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) tarafından organize edilen kariyer günleri çerçevesinde Spor Bilimleri bölümü tarafından düzenlenen “Profesyonel Sporcu Olmak” konulu panele konuşmacı olarak katılan Beşiktaş’ın eski kalecilerinden Metin Akçevre öğrencilere hem futbolculuk yıllarını anlattı hem de başarının temel yolları hakkında bilgi verdi.

“Şimdi futbolcular para kazanmak için oynuyorlar”
Kendisinin Türkiye’nin birçok kulübünde futbol oynadığının altını çizen Metin Akçevre, o zamanlarda futbolun adeta bir aşk olarak görüldüğünü ve futbolcunun arkadaşlığa ve takımdaşlığa çok önem verdiğini belirtti. Az para kazanılan bir dönem olmasına rağmen profesyonel futbolcu olan herkesin önce kendine sonra rakibine saygı duyarak sahada mücadele ettiğinin altını çizen Akçevre bunun da futbolda başarı ve rakibe saygıyı getirdiğini söyledi. Şu an futbolcuların sadece para kazanmak için futbol oynadıklarını, yöneticilerin, basınının ve taraftarın futboldaki şiddetten beslendiklerini ve bu oluşan profilden dolayı Türkiye’deki futbol kalitesinin çok düştüğünü ve seyirci sayısının hızla azaldığını belirtti.

“En büyük sır sürekli çalışmak”
Profesyonel futbolcu olmanın en büyük  sırrının sürekli çalışmak olduğunun altını çizen Metin Akçevre, çalışmadan ve sahada ter dökmeden başarının hep uzak olacağını belirtti. Avrupa’da altyapıya, çalışmaya ve disipline çok önem verildiğini belirten Akçevre, bunun da karşılığını başarı olarak aldıklarını, fakat Türkiye de yeteri kadar disiplinli çalışılmadığı için başta milli takımlar olmak üzere kulüp takımlarının da ciddi bir çöküş yaşadığını belirtti. Panel son olarak soru cevap şeklinde sona erdi.

Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler