1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PRO-DARTS NORTH CYPRUS (PDNC) LİGİ KURULUYOR
PRO-DARTS NORTH CYPRUS (PDNC) LİGİ KURULUYOR

PRO-DARTS NORTH CYPRUS (PDNC) LİGİ KURULUYOR

Lefkoşa Darts Birliği (LDB) yöneticisi Hakan Boral, Finlandiya’da Pro-Darts hakkında bilgiler edindi

A+A-

 

 

Lefkoşa Darts Birliği (LDB) yöneticisi Hakan Boral, Finlandiya’da Pro-Darts hakkında bilgiler edindi. Ülkemizde yapılması planlanan Pro-Darts için çalışmalar başlatan Darts Federasyonu, 2012-2013 sezonuna Pro-Darts Ligi’ni ekleyecek.

Yerinde izleme ve görüşme  fırsatı bulan Hakan Boral,  Pro Darts Finland Başkanı Veijo Viinikka ile görüş alış verişinde bulundu. Hakan Boral’ın Pro Darts Finland yetkilileri ile yaptığı görüşmeler ülkemiz Darts’ı ve ülkemizin tanıtımı için oldukça yarar sağlarken, Boral’ın beraberinde götürdüğü KKTC Darts Milli Takım forması ve hediyeleri kabul eden Pro Darts Finland Başkanı Veijo Viinikka, görüşmeden iki gün sonra gerçekleşecek olan darts turnuvasında karşılaşmalara bizim milli formamızla çıkacaklarını söyledi.

 

BARANİ: “AMAÇ ÇİTAYI YÜKSELTMEK”

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu ( KKDF ), aktiviteleri arasına Pro Darts North Cyprus

(PDNC) Ligi’ni ekleme çalışmalarını başlattı.  Konu ile ilgili açıklama yapan KKDF Başkanı Uğur Barani, 2012-2013 sezonunda  başlaması planlanan ve ülkenin en iyi dartsçılarının mücadele edeceği organizasyonda amaç, ülke Darts’ını daha da ilerilere götürerek üst seviye oyuncuları ayni lig çatısı altında mücadele ettirerek, çıtayı yükseltmek olduğunu söyledi.

Barani, bu tip organizasyonların Avrupa ülkelerinde de uyglandığını sözlerine ekledi. Özellikle dünyada Darts’ın merkezi olan İngiltere’nin uyguladığı bu tür organizasyonlarda ileri seviyedeki sporcuların mücadeleleri oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçtiğini hatırlattı.    

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler