1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Portecho, Muse ve King of Convenience yepyeni albümleri ile bizlerle!
Portecho, Muse ve King of  Convenience yepyeni albümleri ile bizlerle!

Portecho, Muse ve King of Convenience yepyeni albümleri ile bizlerle!

Portecho son albümü "MOTHERBOY" ile kendini yeniden yaratıyor! Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ birlikteliğinden oluşan PORTECHO’nun üçüncü albümü hazır! Kıbrıslılar için pek de tanıdık olmayan grubu sizlere tanıtmak istiyorum. Dağıtımı EMI Müzik t

A+A-

 

 

 

Portecho son albümü "MOTHERBOY" ile kendini yeniden yaratıyor!

 

Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ birlikteliğinden oluşan PORTECHO’nun üçüncü albümü hazır!

Kıbrıslılar için pek de tanıdık olmayan grubu sizlere tanıtmak istiyorum. Dağıtımı EMI Müzik  tarafından yapılacak olan “Motherboy”, Babajim Records tarafından Ekim ayı sonunda yayımlanacak. 2005 yılında Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ birlikteliğiyle kurulan PORTECHO, 2006’da yayımlanan ilk albümleri “Undertone” ile İstanbul kulüplerinde büyük

ilgi ve heyecan yaratmış. Enerjik ritimleri, sıcak gitar melodileri üzerine hipnotize eden İngilizce vokalleri, sahnedeki enerjileri ve incecik kravatlarıyla tanınan grup, 2009’da yayımlanan ikinci albümleri “Studio Plastico” ile öncülük ettikleri tarzın sınırlarını zorlamaktan kaçınmayacaklarını ortaya koydular. Avrupa ve Amerika’da önemli mekânlarda verdikleri konserlerin ardından The New York Times gazetesinin “hızla yükselen, geleceği parlak grup” olarak nitelendirdiği PORTECHO, “Motherboy” adını verdikleri üçüncü ve yepyeni albümleri için büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Grup, bu albümde kendine has unsurları daha karanlık ve organik olarak yeniden işliyor. Kayıtları New York’ta gerçekleştirilen “Motherboy” albümünde analog synthesizer’lar seçildi ve canlı olarak çalındı. Daha fazla retro ve funk ritimler duyacağınız “Motherboy” albümünde kullanılan efektler ve şarkı sözleri sofistike ve katmanlı öğeler barındırıyor. PORTECHO, bir taraftan indie/elektronica’nın geçmişine göz kırparken, diğer yandan kendini yeniden yaratarak geleceğe korkusuz bir adım atıyor. Babajim Records etiketiyle Ekim ayı sonunda müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanan “Motherboy” albümü, CD ve LP formatlarında dinleyenlerin beğenisine sunulacak. Konserlerde Feryin Kaya’nın (bas gitar) ve Ulaş Özbiçer’in (davul) eşlik ettiği PORTECHO, 31 Ekim’de Salon İKSV’de gerçekleşecek olan lansman konseriyle “Motherboy” albümünü sevenleriyle tanıştırmaya hazırlanıyor. Bu gruba ve tarzına ilginiz varsa İstanbul için uçak biletinizi şimdiden ayırtmayı unutmayın.
http://www.portecho.com 

 

 


Grammy ödüllü ingiliz grup “MUSE”

 

Müzik otoritelerince gelmiş geçmiş en iyi rock grupları arasında gösterilen Muse’un yeni albümü Radyo Eksen’in de katkılarıyla 1 Ekim’de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. Ünlü İngiliz rock grubu Muse’un yeni albümü için geri sayım başladı. Bugüne kadar 5 stüdyo albümü çıkaran başarılı grup, dünya çapında 15 milyonluk satış rakamına ulaştı. Çok sayıda ödül sahibi olan Muse, son olarak geçtiğimiz yıl “En İyi Rock Grubu” dalında bir Grammy ödülü kazandı. Grubun 2009 yılında çıkan son albümü “Resistance” yayımlandığında, İngiltere dahil 19 üllkede ilk sıralardan giriş yaparak büyük başarı elde etti. 
Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de  de konser veren Muse’un, bu albümden çıkardıkları ilk single’ları ‘Madness’ 20 Ağustos’ta yayımlanmıştı. 1 Ekim’de merakla beklenen 6. stüdyo albümleri olan “The 2nd Law”u yayımlamış olan grubun albüm tanıtımı için çektikleri kısa filmi http://muse.mu/adresinden izleyebilirsiniz. Yeni albümle birlikte turneye de çıkacak olan grup, konserlerine 16 Ekim’de Fransa’dan başlayacak. Rock sevenlere duyurulur.

 

 


Haftanın Albümü;

 

En yeni gruplardan “Kıngs Of Convenıence”

 

Öğrendiğim kadarıyla çocukluk yıllarını beraber geçiren, ilk albümlerini 2001 yılında yayımlayan grup, ‘I’d Rather Dance With You’, ‘Misread’, ‘Homesick’ gibi pek çok başarılı şarkının altına imzasını attılar. Son olarak 3 yıl önce yayımladıkları “Declaration of Dependence” ile müzikseverlerin keyfini yerine getiren ikili, İstanbul’da verdikleri muhteşem konserle Türklerin de gönlüne girmeyi başardılar. Kıbrıslı müzikseverlere de tanıtmaya çalıştığımız ve dünyada da yeni yeni tanınmaya başlayan grubu bu haftanın grubu ve albümleri “Declaration of Dependence”ı da haftanın albümü seçtik. İyi dinlemeler.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler