1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PORTAKAL FESTİVALİ' BAŞLIYOR
PORTAKAL FESTİVALİ BAŞLIYOR

'PORTAKAL FESTİVALİ' BAŞLIYOR

35. Güzelyurt Portakal Festivali, 22 Haziran Cuma günü yapılacak tanıtım ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.

A+A-

 

35. Güzelyurt Portakal Festivali, 22 Haziran Cuma günü yapılacak tanıtım ve kortej yürüyüşüyle başlayacak.

22 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde, Gülşen, Murat Boz ve Rafet El Roman konserleri de yar alacak.

Festivalle ilgili basın toplantısı, Belediyeler Birliği’nde Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Özçınar festivalle ilgili açıklamasında, 35 yıllık festivalin her yıl temposunu biraz daha artırarak bugünlere geldiğini, Güzelyurt halkı, kurum-kuruluşların desteği ve belediye meclis üyelerinin katkısıyla daha güzele doğru ilerlediğini söyledi.

Bu yılki festivalde, narenciyenin tanıtımıyla iç piyasada daha fazla kullanılmasının ön plana çıkarılacağını söyleyen Özçınar, festivaldeki tüm etkinliklerin ücretsiz olması yanında, konuklara portakal ve portakal suyu ikram edileceğini belirtti.

Etkinliklerin her yaşa uygun olacağını ifade eden Özçınar, çocuklara yönelik yarışmalar ve yaşlıların buluşacağı aktivitelerin festivalde yer alacağını, bunun yanında tarihi ve kültür etkinliklere, kardeş Keçiören, Bağcılar, Manisa, ve Kırşehir belediyelerinin katkı koyacağını anlattı.

Özçınar, narenciye üretimini teşvik etmek için ödüller verileceğini açıklayarak, bu yıl ihracatçılarında organizasyona kattıklarının altını çizdi.

Özçınar, festival süresince dağıtılacak ücretsiz biletlerle festivalin son günü olan 8 Temmuz’da, araba çekiliş yapılacağını da açıkladı.

KEMALER

Festivalin ana sponsorlarından Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, bankanın kazanımlarını yine Kıbrıs Türk halkıyla paylaştığını söyleyerek, festivalden etkilenerek, yönetim kurulu olarak sponsor olma kararı aldıklarını kaydetti.

Kemaler, festival süresince bankanın tüm şubelerinde müşterilere taze sıkılmış portakal suyu ikram edileceğini söyledi.

Kemaler’in konuşmasının ardından, Limasol Türk Kooperatif Bankası ve Güzelyurt Belediyesi arasında festivalle ilgili sponsorluk sözleşmesi imzalandı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler