1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİTİKACI BAKAN DÜRÜST NEREDE?
POLİTİKACI BAKAN DÜRÜST NEREDE?

POLİTİKACI BAKAN DÜRÜST NEREDE?

Kurulduğu günden beri Kıbrıs Türk futboluna damgasını vuran Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımı Türkiye Kadınlar Futbol Ligi’nde mücadelesine devam ediyor. Kıbrıs Türk Kadınlar Futbol Ligi’nin yenilgisiz şampiyonu, bu sezon katıldığı Tür

A+A-

 

 

Akdeniz Spor Birliği harikalar yaratıyor ama Spor Bakanı’nın haberi yok

  

Akdeniz Spor Birliği ile Cyprus X/P Travel basın dün bir basın toplantısı düzenledi.  Birçok spor federasyonuna binlerce TL katkı koyan Bakan Dürüst, Türkiye Bayanlar Futbol İkinci Ligi’nde play-off’a yükselen Akdeniz Spor Biriğine verdiği sözleri unuttu. Antrenör Serhat Deniz, bakanlığın verdiği sözleri unuttuğuna dikkat çekti, Pegasus ve Cyprus X/P Travel Direktörü Zeki Ziya, devletin unuttuğu Akdeniz’e sahip çıkmaya devam edeceğiz dedi

 

Necmi Belge

 

Kurulduğu günden beri Kıbrıs Türk futboluna damgasını vuran Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımı Türkiye Kadınlar Futbol Ligi’nde mücadelesine devam ediyor.

Kıbrıs Türk Kadınlar Futbol Ligi’nin yenilgisiz şampiyonu, bu sezon katıldığı Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde 40 takım arasında 16 takımın yer alacağı play-off’a kalma başarısı gösterdi.

Bu bağlamda dün, Pegasus Kıbrıs-Cyprus X/P Travel genel merkezinde bir basın toplantısı düzenendi.

Basın toplantısında Akdeniz Spor Birliği başkanı ve antrenörü Serhat Deniz, Cyprus X/P Travel-Pegasus Kıbrıs Direktörü Zeki Ziya ile Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımı kaptanı Mine Dayı katıldı.

 

DENİZ: “SPOR BAKANLIĞI  VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTTU”

 

Basın toplantısında ilk sözü Akdeniz Spor Birliği başkanı ve antrenörü Serhat Deniz oldu. Deniz, Akdeniz Spor Biriliği’nin kurulduğu günden beri 12 branşta faaliyet gösterdiğini anımsatırken özellikle, kadınlar futbol liginde yıllardır yenilgisiz şampiyonluklara imza attığını söyledi.

Bu bağlamda, Kuzey Kıbrıs’ta tüm hedeflerine ulaştıklarını dile getiren Deniz, gösterdikleri büyük çaba sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun da onayıyla Türkiye Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde mücadele etmeye başladıklarını belirtti.

Ligde 40 takım arasından 16 takımın yer alacağı play-off gruplarına kaldıklarını dile getiren Deniz, 8 Nisan 2012 tarihinde ev sahibi olarak İstanbul’da ve  15 Nisan 2012 tarihinde İzmir’de oynanacak maçlardan sonra ilk sekize girceklerini anımsattı.

Play-off maçlarında başarılı olmaları halinde Türkiye Kadınlar Birinci futbol ligine yükselecek iki takım içerisinde yer almak istediklerini ifade etti.

Bu noktalara gelirken, sponsorları olan Cyprus X/P Travel Direktörü Zeki Ziya’nın büyük katkısı olduğunu belirten Deniz, bir çok söz vermesine rağmen, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün verdiği sözleri unuttuğunu üzülerek belirtti.

Bir soru üzerine de Deniz, Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’nun da kendilerine hiçbir ilgi göstermediğini söyledi. Erkekler liginde başarılı olan takımlar parasal ödüllendirildiğini anımsatan Deniz, kaç yıl vardır kadınlar liginde yenilgisiz şampiyon olan Akdeniz takımına sadece, 2 bin 500 TL verildiğini sözlerine ekledi.

 

ZİYA: “KIBRIS DEVLETİN UNUTTUĞU AKDENİZ SPOR BİRLİĞİ’NE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Cyprus X/P Travel-Pegasus Kıbrıs Direktörü Zeki Ziya da, Akdeniz takımının başarısından mutluluk duyduğunu söyledi.

Bundan birkaç yıl önce, Akdeniz Başkanı-antrenörü Serhat Deniz’in sponsor olmaları için kenidlerine müracaat ettiğini anımsatan Zeki Ziya, uluslararası temas sağlamaları halinde, sponsor olabileceklerini söyelediğini belirtti.

O günden bugüne, Akdeniz Spor Birliği’nin bu başarıyı sağladığını ifade eden Zeki  Ziya ne yazık ki, devletin bu takıma sahip çıkmadığını söyledi.

Zeki Ziya son olarak, Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımına sponsor olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

 

DAYI: “SPOR BAKANLIĞI BİZE SAHİP ÇIKMIYOR”

 

Akdeniz Spor Birliği Kadın futbol takımı adına söz alan kaptan Mine Dayı, yakaladıkları bu başarıya katkı koyan başta Cyprus X/P Travel-Pegasus Kıbrıs Direktörü Zeki Ziya olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Bu sezon katıldıkları Türkiye Kadınlar İkinci Futbol Ligi’nde play-off’a kaldıklarını ve hedeflerinin Türkiye Kadınlar Birinci Ligi olduğunu belirten Dayı, bunu başaracak güçte olduklarını vurguladı.

Mine Dayı devamla  ne yazık ki, bu müsabakalarda devleti yanlarında bulmadıklarını ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’ün kendilerine sahip çıkmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler