1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİSTEN TUTUKLAMALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
POLİSTEN TUTUKLAMALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

POLİSTEN TUTUKLAMALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Polis, Belediye Emekçileri Sendikası’nın LTB önünde yaptığı grev sırasında çıkan olaylarda 14 kişinin tutuklandığını, 2 kişinin ise arandığını bildirdi.

A+A-

 

Polis, Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) dün Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) önünde yaptığı grev sırasında çıkan olaylarda 14 kişinin tutuklandığını, 2 kişinin ise arandığını bildirdi.

Polis Basın Bültenine göre, dün saat 10.30 sıralarında yer alan grev sırasında söz konusu şahıslar, “Sendikanın grevine uymayıp çalışmaya devam eden personeli belediyeden çıkartmak için çevredeki insanların huzurunu bozacak ve dehşet içerisinde bırakacak bir şekilde belediyenin giriş kapısı önünde tedbir alan görevli polis memurlarını da darp ederek belediye binası içerisine giriş yapıp çeşitli eşyaları kasten ve kanunsuz olarak kırıp, kanunsuz olarak ayaklandıklar”.

Bu olay üzerine B.A.(E-32), M.K.(E-42), U.A.(E-41), T.Y.(E-31), S.K. (E-43), R.K. (E-37), N.Ö. (E-31), B.T.(E-35), O.K.(E-29), B.K. (E-52), M.Y.(E-41), N.E. (E-40), E.Z. (E-30) ve G.Ö.(E-35) tutuklanırken, E.Z. ve G.Ö. aranıyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

 

 

Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler