1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİSTEN TUTUKLAMA EMRİ
POLİSTEN TUTUKLAMA EMRİ

POLİSTEN TUTUKLAMA EMRİ

SON DAKİKA Polis, BES’in bugün belediye binası önünde gerçekleştirdiği eylem ile ilgili 12 kişiyi TUTUKLAMA emri aldı. YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre şu ana kadar sekiz kişi TUTUKLANDI. (saat: 18:30) ///

A+A-

 

 

 

SON DAKİKA

 

Polis,  BES’in bugün belediye binası önünde gerçekleştirdiği eylem ile ilgili 12 kişiyi TUTUKLAMA emri aldı.

YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre şu ana kadar sekiz kişi TUTUKLANDI.

 

(saat: 18:30)

 

 


 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) grevde bulunan Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Cumhurbaşkanlığı önünde eylem yaptı.

Belediye yönetimi ve hükümetin yapılan protokollere uymaması ve işçilerin maaşlarının ödenmemesini gerekçe gösteren eylemciler bir süreden beri başlattıkları eylemlerini bugün Cumhurbaşkanlığı önüne taşıdı.

“Cemal istifa” ve “Evine dön Cemal” sloganlarını atan yaklaşık 300 kişilik kalabalık Lefkoşa Türk Belediyesi’nden Cumhurbaşkanlığı’na yürüdü ve burada “belediyede yaşanan olumsuzlukları” protesto etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, BES Başkanı Savaş Bozat ve diğer 3 sendika yetkilisinden oluşan heyeti görüşmeye davet etti ve sorunlarını dinledi.

Yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı önündeki kalabalığa seslenen Bozat, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun, “Başbakan ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı’yla görüşeceğini ve bu duruma artık bir çare bulunması gerektiğini” söylediğini bildirdi.

Bozat, bir süre gelişmeleri bekleyeceklerini ve ardından toplanıp duruma göre hareket edeceklerini söyledi.

Bozat’ın konuşmasının ardından belediye çalışanları Cumhurbaşkanlığı önünden ayrıldı.

 

BES Cumhurbaşkanlığı’na yürüyerek yaptığı eylemin ardından Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) önünde de protestolar gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı önünden ayrılan kalabalık, belediyeye geri dönerek, Belediye yönetimini protesto etti ve binaya yumurta savurdu.

Lefkoşa Belediye binası önünde ateş yakan BES’e itfaiye müdahale etti. Eylemciler belediyenin kapısını kırarak içeriye girmek istedi, polis ile eylemciler arasında arbede yaşandı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler