1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİSTE DEPREM
POLİSTE DEPREM

POLİSTE DEPREM

BARBAROS SAVAŞÇI İSTİFA ETTİ Lefkoşa Polis Müdürü Barbaros Savaşçı dün ani bir kararla istifa ederek emekliliğini istedi. Polis teşkilatında birçok görevlerde bulunan Savaşçı son olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne atanmıştı. Bir dönem Polis Gene

A+A-

 

 

 

BARBAROS SAVAŞÇI İSTİFA ETTİ

 

Lefkoşa Polis Müdürü Barbaros Savaşçı dün ani bir kararla istifa ederek emekliliğini istedi.  Polis teşkilatında birçok görevlerde bulunan Savaşçı son olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne atanmıştı. Bir dönem Polis Genel Müdürlüğü için de adı geçen Savaşçı’nın neden istifa ettiği bilinmiyor.

 

YENİDÜZEN’E DOĞRULADI…

 

YENİDÜZEN’e konuşan Savaşçı istifa kararı verdiğini doğrularken nedenleri ile ilgili yorum yapmadı. Savaşçı “Emekliliğimi istedim” demekle yetindi.

 

GİRNE’DEN LEFKOŞA’YA…

 

Polis Hizmetleri Komisyonu kararı ile 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Polis Genel Müdürlüğü’nde yer değiştiren Polis Müdürü Barbaros SAVAŞÇI Girne Polis Müdürlüğü’nden Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne atanmıştı.

 

RÜTBESİNİ GERİ ALMIŞTI…

 

Savaşçı, Polis müfettiş muavini ve polis müdürü rütbesine terfi eden ancak Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davada da davacı polisler arasında yer alıyordu. Dava sonucunda Savaşçı ve diğer 16 polise rütbeleri geri iade edilmişti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler