1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİSTE DAYAK İDDİASI
POLİSTE DAYAK İDDİASI

POLİSTE DAYAK İDDİASI

Kanunsuz eski eser tasarruf ve satışı suçundan 2 kişi gözaltına alındı

A+A-

 

 

 

 

 

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğüne bağlı ekipler, önceki gün Gazimağusa Hastanesi araç park yerinde yaptığı operasyonda eski eser niteliğinde 3 adet toprak desti ele geçirdi. Olayla ilgili olarak İbrahim Töre(45) ve H. Nurçin (24) isimli iki kişi gözaltına alındı.

Gazimağusa’da dün Mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine birer gün tutukluluk emri alındı. Satış için hazırlanan 30 adet daha toprak destinin bulunduğu ve bir kişinin daha arandığı belirtildi.

 

DARP İDDİASI

Zanlılardan H.Nurçin’in Avukatı Yunsal İlhan, tutukluluk duruşması sırasında müvekkilinin poliste dövüldüğünü iddia ederek derhal doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. Darp iddiasına yanıt veren tanık polis memuru Fatih Kaleci ise, bu iddiayı kesin bir dille reddetti ve ”Sorgulandığında asabi hareketler yaptı ve kendini yere attı” şeklinde konuştu. Nurçin’in çok sayıda yakını da dünkü tutukluluk duruşmasında hazır bulundu.

 

Eski eser satışı

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hale Ahmet Raşit huzurunda gerçekleşen tutukluluk duruşmasında polis memuru Fatih Kaleci tanık olarak dinlendi. Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan Kaleci, önceki gün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde araç park yerinde eski eser alış verişi yapılacağını öğrendiklerini ve pusu kurarak zanlı İbrahim Töre’yi tutukladıklarını söyledi. Bu zanlının 3 adet toprak testiyi polise verdiğini ifade eden tanık polis, daha sonra H.Nurçin’in de tespit edilip tutuklandığını kaydetti. Kaleci, Nurçin’in aranan başka bir şahısla birlikte bir gece önce Gazimağusa’ya geldiklerini ve yanlarında 30 adet daha desti bulunduğunu da öğrendiklerini söyledi.

 

İFADE VERDİLER

Tanık Polis, zanlıların her ikisinin de ifade verdiğini ve Mahkemeye aktardıklarının onların söyledikleri olduğunu da belirtti. Zanlıların poliste 1 gün tutuklu kalmaları talebine Av.Tözün Targen ve Yunsal İlhan itiraz etmedi.

Mahkeme, Savcılığın talebi doğrultusunda zanlılar aleyhine 1 er günlük tutukluluk emri verirken poliste darp edildiği iddia edilen H.Nurçin’in derhal sağlık kontrolünden geçirilmesini emretti.

Zanlı Nurçin, dün akşam Gazimağusa Hastanesinde çok kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 877 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler