1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Polis sürgün edildi...
Polis sürgün edildi...

Polis sürgün edildi...

Bundan birkaç ay önce, Meclis’in ‘renkli’ Milletvekili Arif Albayrak, ardı ardına yaşanan akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle protesto gerçekleştirmişti. Protestosunda, eşek kullanan ve eşeğin üzerine binerek Meclis bahçesine giren

A+A-

 

 

Bundan birkaç ay önce, Meclis’in ‘renkli’ Milletvekili Arif Albayrak, ardı ardına yaşanan akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle protesto gerçekleştirmişti. Protestosunda, eşek kullanan ve eşeğin üzerine binerek Meclis bahçesine giren Albayrak, protestosunu başarıyla tamamlamıştı.

Ancak, CTP Milletvekili Arif Albayrak’ın Meclis’e eşekle girdiği gün kapıda görevli olan polisin sürüldüğü söylendi. Meclis Genel Kurulu’nda bu bilgiyi paylaşan TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları  “Albayrak’ın donulmazlığı var. Polis eşeğe mi vuracaktı? Bunlar çok yanlış şeyler” diyerek, polisi sürgün eden zihniyete tepki gösterdi.

 


 

Bulutoğluları da yargıya başvuruyor!

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, derin bir sessizliğin ardından yine televizyon programlarına katılıyor, ilginç açıklamalarda bulunuyor.

Dünde ADA TV’deki sabah programına katılan Bulutoğluları, belediyede yaşanılan krize neden olanları yargıya taşıyacağını söyledi.

Bulutoğluları, ‘suçunu’ kabul etmek yerine,”Belediyeyi bu duruma getirenlere sebep olanları yargıya vereceğim”  açıklamasında bulundu.

Şimdi, Bulutoğluları’nı kimleri yargıya vereceği merakla bekleniyor.

 

“Çevreye atılmış asit şişesi gibi”

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Belediye Meclisi’nden attırmak istediği isimler arasında yer alan CTP’li Meclis üyesi  Önol Aktolga ilginç bir benzetme yaptı.

Kanal Sim’de programa çıkan Aktolga, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olduğunu hatırlattı, Lefkoşalının içinde yaşadığı durumu ifade etti ve Bulutoğluları’nın çevreye atılmış asit şişesi gibi benzetmesini yaptı.

 


 

İnansak da dert, inanmasak da!

 

“Lefkoşa Belediyesi batıp da artık hareket edemeyecek duruma gelince Sayıştay buraya gidiyor ve inceleme yapıyor.

 Halbuki belediyenin kötü gittiği, batağa doğru ilerlediği, günler, aylar değil, kaç yıldır söyleniyor.

 Gidişatın iyi olmadığı bir gün geriye dönülemeyecek bir yıkımla karşı karşıya gelineceği defalarca vurgulandı.

 Bazı belediye meclis üyeleri, sendika, içeriden gerçekçi kişiler ve dışarıdan iyi gözlemciler, “Bu böyle gitmez” dedi.

  Sayıştay hiç mi bunları dikkate almadı? Sayıştay’ın bir kuruma girmesi için maaşları ve diğer mükellefiyetlerini ödeyemeyecek duruma gelmesi, çalışanlarının sokağa dökülmesi mi gerekiyor?

  Henüz batmadan Sayıştay oralara girse, durum felakete ulaşmadan tespitler yapsa daha iyi olmaz mı?”

 

ALİ BATURAY

 


 

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!

 

“Mecliste bir kadına yapılan hitabı kınayan sorumluluk sahibi bir kadın kollarının, ülkemizde hala daha kadınların bir mal gibi alınıp satılmasına göz yumduğunu söylemek de yanlış olmaz.

Meclisteki elit, etrafı korumalar ile çevrilmiş bir kadına söylenenler kınanırken, her gün tonlarca dayak yiyen kadınların, bedenlerine fiyat biçilerek mal olarak alınıp satılan, fuhuşun batağına bir daha çıkamayacak şekilde saplanmasına göz yumulan kadınların, üstüne üstlük bir de bundan para kazanan bir devlet yapısı içerisinde bir kadın vekile hitap biçiminin ölçüsüz olduğunu söylemek toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin en lüks tarzıdır.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

Koyun yerine konmak!

 

“Koyun yerine konmayı kim ister ki?

Mesela ben istemem, ya sen?

Tabi ki istemezsin sevgili halkım ama maalesef yıllardır koyun yerine konmamak içinde çaba göstermiyorsun

İş

Mevki

Çıkar ve menfaat uğruna koyun olmaktan hiç çekinmedin

Hatta koyun olmayacağım diyene de “Marjinal” demekten de kendini alamadın”

 

ALİ KİŞMİR

 


 

 

“Mevsimlerin karakteri değişti... güneş batmaya yakın gibi gözüksede dikkatli olmak lazım... hafta sonu çok güneşte kaldım, sırtım fena yandı, ama beynim sulanmadı! tavsiyem; korunmak için parkalarınızı giyin, şapkalarınızı takın:) oyunlara gelmeyin, oyunlara kanmayın, figüransa hiç olmayın!”

 

Fahri UYGUROĞLU’nun profilinden

 

 


ÇIKAR İLİŞKİSİ DEĞİL!..

 

“Türkiye ile KKTC’nin arasındaki ilişki hiçbir zaman çıkar ilişkisi olmadı, her zaman gönül ve kardeşlik ilişkisi yürüttük, liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve diğer liderlerden devraldığımız bayrak ve cumhuriyeti daha da ileriye taşıyacağız.”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 

 


CTP-BG’YE İHTİYAÇ VAR

 

“Ülkenin CTP-BG’ye çok ihtiyacı  var. CTP-BG’nin hükümet tecrübesi oldu, hataları yanında olumlu icraatları da oldu fakat genç yönetimiyle bunların telafisinin yapılabilecek. CTP-BG çok çalışmalı bizi UBP’ye mahkum etmemeli.”

 

Mehmet ÖZKARDEŞ (Kamu-Sen Başkanı)

 


 

 

FOTO YORUM

 

 

Satış ve pazarlamada sınır yok J

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler