1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİS MİNİBÜSE EL KOYDU!
POLİS MİNİBÜSE EL KOYDU!

POLİS MİNİBÜSE EL KOYDU!

Dikmen Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti, İçişleri Bakanlığı tarafından engellendi Ücretsiz ulaşım ENGELLENDİ Dikmen Belediyesi’nin ilkokul öğrencilerine sağladığı ‘ücretsiz servis’ İçişleri Bakanlığı

A+A-

 

Dikmen Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti, İçişleri Bakanlığı tarafından engellendi

 

Ücretsiz ulaşım ENGELLENDİ

 

Dikmen Belediyesi’nin ilkokul öğrencilerine sağladığı ‘ücretsiz servis’ İçişleri Bakanlığı tarafından engellendi,  polis minibüse el koydu. Çocuklar, belediye personelinin özel araçları ile evlerine ulaştırıldı. Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, olaya sert tepki göstererek, “Birçok belediye bu hizmeti verirken, Dikmen Belediyesi’ne neden engel olundu” diye sordu.

 

Dikmen Belediyesi’nin, ilkokul öğrencilerine ‘ücretsiz’ minibüs hizmeti başlatması, İçişleri Bakanlığı tarafından engellendi, polis minibüslere el koydu.

Ücretsiz minibüs servisinden yararlanan çocuklar, belediye personeli tarafından özel araçlar ile evlerine ulaştırıldı.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, birçok belediyenin bu hizmeti verdiğine işaret ederken,  Dikmen Belediyesi’nin neden engellendiğini sordu.

Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’na bağlı İzin Kurulu’nun “izniniz çıktı” demesinin ardından verilen iznin bambaşka olduğunu belirten Çelebi, konuyu mahkemeye taşıyacağını söyledi.

 


 

KTÖS, Dikmen Belediyesi’nin ücretsiz öğrenci taşımasının İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmesine tepki gösterdi:

 “Tam bir faşizan durum”

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Dikmen Belediyesi’nin ücretsiz öğrenci taşımasını engelleyen UBP hükümetine tepki göstererek, “Toplu taşımacılık yerel yönetimlerin asli görevidir. Bunu görmezlikten gelerek, halkın parasını partililerin cebine akıtan UBP mantığını şiddetle protesto eder, yerel yönetimlerin her zaman yanında olacağımızı vurgularız” dedi.

Elcil yaptığı açıklamada, “Devlet parti bütünleşmesinin en güzel örneklerinden bir tanesi okul öğrencilerinin taşımacılığıdır” ifadesinde bulunarak, “Ülkemizde artan nüfus ile birlikte, öğrenci taşımacılığı için yıllık olarak yaklaşık 17 milyon TL harcanmaktadır. Eğitim bütçesinin bu önemli kaynağı, sistemli bir şekilde partizanlık amaçlı kullanılmaktadır” dedi.

 

 

PARTİLİLERİNE PEŞKEŞ

“Ulusal Birlik Partisi, saadet zinciri anlayışı ile hareket ederek gereksiz yerlere bile taşımacılık koyarak, oy avcılığı yapmaktadır” diyen Elcil, “Okullarda öğretmen, hademe, sınıf cari giderler ve altyapı ile ilgili eksiklikler konusunda “para yok” diyen UBP yetkilileri, bazı yerel yönetimlerin üstlendiği öğrenci taşımacılığı yapılan yerlerdeki taşımacılık olayını bile partililere peşkeş çekmektedir” diye vurguladı.

 

 

“FAŞİZAN BİR TUTUM”

“UBP kurultayı çerçevesinde, her alanı partizanlık için kullanan zihniyet son olarak Dikmen köyünde yaşananlarla da bir kez daha kendini göstermiştir” açıklamasında bulunan Elcil, “Özellikle İçişleri Bakanlığı bu konuları istismar etmeye devam ederken, yerel yönetimlerin karşısına polisi dikmesi tam bir faşizan tutumdur. Genelde, öğrenci taşımacılığı yapan araçları denetlemeyen ve göz yuman polis, partizanlık konusunda hükümetin oyunlarına alet olmaktan çekinmemektedir” vurgusunda bulundu.

 “Bilinmelidir ki, toplu taşımacılık yerel yönetimlerin asli görevidir” diye hatırlatan Elcil açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Bunu görmezlikten gelerek, halkın parasını partililerin cebine akıtan UBP mantığını şiddetle protesto eder, yerel yönetimlerin her zaman yanında olacağımızı vurgularız” .

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler