1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. POLİS 'GÖLGESİ'NDE EYLEM
POLİS GÖLGESİNDE EYLEM

POLİS 'GÖLGESİ'NDE EYLEM

Cumhuriyet Meclisi önünde basın açıklaması okumak üzere toplanan Barikat Gazetesi’nden “dört” temsilci için, “ellinin üzerinde” polisle güvenlik önlemi alındı. Cumhuriyet Meclisi ile elçiliğin bulunduğu yol kalkanlı polisleri

A+A-

 

 

 

4 EYLEMCİ  100 POLİS!

 

Cumhuriyet Meclisi önünde basın açıklaması okumak üzere toplanan Barikat Gazetesi’nden “dört” temsilci için, “ellinin üzerinde” polisle güvenlik önlemi alındı. Cumhuriyet Meclisi ile elçiliğin bulunduğu yol kalkanlı polislerin oluşturduğu barikatlarla kapatıldı… Dört eylemci için yüzün üzerinde polis geldi

 

 

Cumhuriyet Meclisi önünde basın açıklaması okumak üzere toplanan Barikat Gazetesi’nden “dört” temsilci için, “ellinin üzerinde” polisle güvenlik önlemi alındı.

Cumhuriyet Meclisi ile elçiliğin bulunduğu yol kalkanlı polislerin oluşturduğu barikatlarla kapatılırken, Barikat Gazetesi’nin 4 temsilcisi ise “dayatma yasalara” karşı basın açıklamasını okuyup sessizce dağıldı.

Polisin yolları kapattığı sıralarda Meclis’e gelen Meclis Başkanı Hasan Bozer dahi giremedi, kapıdan döndü.

 

TÜM DAYATMA YASA VE BASKILARA KARŞI…

Meclis’in açıldığı bugünlerde tasarı olarak ezilen halklara ve emekçilere dayatılan “Özelleştirme ve Sosyal Sigorta ve Sosyal Güvenlik Yasaları”nı geçirmeye çalışanları “şiddetle kınadıklarını” bildiren Barikat Gazetesi, emperyalist işgale karşı sınıfsal temelde tüm dayatma yasalara ve baskılara karşı “Direniş ve Ortak Mücadele” çağrısı yaptı.

 

“AMAÇ BÖLMEK, AÇ, İŞSİZ, YOKSUL KILMAK…”

Barikat Gazetesi’nin basın açıklaması şöyle:

“Dayatma yasalar ön planda; TC devletinin ülkemizdeki siyasal, askeri, kültürel, stratejik ve sosyal çıkarlarını koruyan; arka planda ise TC devleti ve onun arkasındaki emperyalist devletlerin ülkemizdeki jeopolitik, askeri, siyasi ve stratejik çıkarlarını daha kolay uygulayabilmelerine yarayacak olan yasalardır.

Hem KKTC’de; hem de ülkemizin güneyinde bulunan Kıbrıs Cumhuriyeti’nde, hem de dünyanın tüm kapitalist ülkelerinde “özelleştirme” adı altında uygulanan bu peşkeş yasalarının tek hedefi, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kardeş halkların arasına nifak tohumları serpmek, daha sonra da bölmek ve çalışanları, yani emekçileri aç, işsiz ve yoksul kılmaktır.

Devletin başındaki iktidar zaten emperyalizmin kukla bir iktidardır… Muhalefet ise “özelleştirmeye tamamen karşı çıkıyorum ve mücadele ediyorum” demekten korkan; “özelleştirmeyi yabancı sermayeye sözde satmayıp yerli sermayeye satmayı kahramanlık zanneden” sahte bir muhalefettir. Son tahlilde Meclis’te tüm partilerin “özelleştirmeci” ve “peşkeş yasalarına boyun eğen” sistemi koruyan düzen partileridirler.”

 

“SIRADA KIB-TEK, TELEFON DAİRESİ, KOOP-SÜT…”

“KTHY ve DAİ-DAK’tan sonra şimdi sıra Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, KOOP- SÜT ve daha nice kamu malı; yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekmek için sıraya konulmuştur. TC devleti bu dayatma yasaların birebir sorumlusu ve yaratıcısıdır. TC devleti ezilen halklarımızı ve emekçilerimizi aç, yoksul ve işsiz bırakıp ülkemizi parsel parsel satın almak derdindedir. Sigortalı ise yeni yasa tasarıları ile tamamen ömür boyu güvencesiz, yoksul yaşamaya mahkum bırakılmış; “kaliteli yaşam standartlarından” yoksun bırakılmak istenmektedir.

Bu dayatmalar ülkemizde yaşayan kardeş halklara ve emekçilere yapılan açık bir katliamdır. Başta tüm emekçiler olmak üzere emperyalist dayatmalar karşısında ezdirilmeye çalışılan ülkemiz kardeş hakları bu sömürüye dur demelidir ve diyecektir.”

 

“ÜLKENİZE SAHİP ÇIKIN! BİZ KAZANACAĞIZ!..”

“TC devleti, bu ülkede meydanı boş zannetmekte, ülkemizin sahipsiz olduğunu sanmaktadır. Biz Barikat Gazetesi olarak buna izin vermiyoruz. Direneceğiz… Ülkemiz kardeş halklarına ve emekçilerine sahip çıkacağız. Gerek Sendikal Platformumuz, gerekse tüm devrimci, ilerici, demokrat örgütlerimizle beraber vereceğimiz bu kavgada herkesi duyarlı olmaya çalıyor; “Ülkenize sahip çıkın” çağrımızı yineliyoruz. Biz kazanacağız. Kıbrıs’ta yaşayan her etnik kökenden tüm emekçiler kazanacak! Ezilenler kazanacak! Emperyalizme karşı sınıfsal temelde mücadele eden kazanacak!.. Haydi kavgaya!”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler