1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Polis Genel Müdürlüğü ‘Personel’ alıyor…
Polis Genel Müdürlüğü ‘Personel’ alıyor…

Polis Genel Müdürlüğü ‘Personel’ alıyor…

Polis Genel Müdürlüğü, 30 erkek, 15 kadın Polis Memuru mevkisi için müracaat kabul edeceğini duyurdu.

A+A-

 

Polis Genel Müdürlüğü, Polis Örgütü kadrosunda bulunan 30 erkek, 15 kadın Polis Memuru mevkisi için müracaat kabul edeceğini duyurdu.
Münhal için müracaat kabulü duyurusunda, Polis Memurları’nın, Polis Örgütünün iç örgütlenmesinde kendilerine verilen görevleri yapmak ve Polis Genel Müdürü ile diğer hiyerarşik amirlerin emirlerini yerine getirmek ve görevleriyle ilgili konularda Polis Genel Müdürüne karşı sorumlu olma görevleri de hatırlatıldı.

Başvuru 14-18 Eylül…

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri’nden temin edilecek dilekçe forumlarının doldurularak, diğer istenen belgeler ile birlikte, 14 – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında (her iki tarih de dahil) mesai saatleri içerisinde İlçe Polis Müdürlüklerine şahsen yapılacağı da belirtildi.
9. derece Polis Memuru münhali için arana koşulları da duyuran Polis Genel Müdürlüğü, yapılan işlem ve sınavlarla ilgili detaylı bilginin de başvuruda verileceğini açıkladı.

Aranan koşullar;

KKTC Yurttaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşını tamamlamış olmak, en az lise veya dengi bir okul mezunu olmak, herhangi bir suçtan hapis cezasına çarptırılmamış, affa uğramış olsalar bile, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, hileli iflas, ırza geçme gibi yüz kızartıcı suçlarla, kumar, sarhoşluk, uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti ile ilgili suçlardan hüküm giymemiş olmak, askerlik hizmetini yerine getirmiş olmak. Sağlık Kurulu Raporu ile gerekli sağlık şartlarını taşıdığını kanıtlamak, kamu görevinden emekli maaşı, ikramiye veya herhangi bir tazminat almamış olmak, disiplin suçundan ötürü görevinden çıkarılmamış olmak.
1.70cm’den kısa olmamak, boy ölçüsünün cm olarak son iki rakamı ile kilosu arasında, 175 cm dahil ve yukarı olanlarda 15 kg, 175 cm’den kısa olanlarda 10 kg’den fazla farkı olmaması ve yapılacak sınavlarda başarılı olmak.

Gerekli belgeler…

Başvuru için KKTC Kimlik kartı ve fotokopisi, doğum şahadetnamesi, mezun olduğu okul diploması ve onaylanmış kopyası, askerliğini yapmış olduğunu kanıtlayan belge, 4x6 sn ebatında iki fotoğraf, sabıka kayıt belgesi gerekiyor.

Bu haber toplam 3952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler