1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PLATFORMDAN İLK GÖRÜNTÜLER YAYIMLANDI
PLATFORMDAN İLK GÖRÜNTÜLER YAYIMLANDI

PLATFORMDAN İLK GÖRÜNTÜLER YAYIMLANDI

Güney Kıbrıs’ın ileri sürdüğü Münhasır Ekonomik Bölgesinde “Afrodit” olarak adlandırılan 12’inci parselde sondaja başlayan Noble Homer Ferrington platformunun fotoğrafları ilk kez yayımlandı.

A+A-

 

Güney Kıbrıs’ın ileri sürdüğü Münhasır Ekonomik Bölgesinde “Afrodit” olarak adlandırılan 12’inci parselde sondaja başlayan Noble Homer Ferrington platformunun fotoğrafları ilk kez yayımlandı.

 

Güney Kıbrıs’taki Politis gazetesi, “Platformumuz Bu” başlığıyla manşetten verdiği haberinde, platformdan fotoğrafları okuyucusuna aktardı.

 

Bugüne kadar yayımlanan tüm fotoğrafların, Homer Ferrington’un başka devletler ya da şirketler hesabına başka ülkelerde yaptığı çalışmalara ait olduğunu yazan gazete, bugüne kadar güvenlik önlemleri ve 5 deniz mili mesafeye kadar platformun yakınına yaklaşılamadığı için “Afrodit”e gemiyle yaklaşma yönündeki çabalarında başarıyla ulaşamadıklarını; oysa bugün, “Kıbrıs” parselinde bulunan platformdaki çalışmalardan fotoğrafları yayımlayacak konumda olduklarını yazdı.

 

Gazete “Sona Doğru” alt başlığı altında, resmi bir kaynak tarafından henüz teyit edilmemiş bilgilerin, önümüzdeki hafta içerisinde Noble Homer Ferrington’un çalışmalarının şu anki aşamasının tamamlanması ihtimalinden bahsettiğini belirtti.

 

Amerikan şirketinin, yakın zamanda, araştırmaların bulunduğu noktayla ilgili resmi açıklama yapmasının beklendiğini aktaran gazete, maden yataklarının var olup olmadığına ilişkin bir açıklama beklenmemesi gerektiğini yazdı.

 

AMERİKAN CASUS UÇAKLARI İKİNCİ KEZ PLATFORMUN ÜSTÜNDE

 

Öte yandan gazete “Amerikanlar Denetliyorlar” başlığıyla verdiği haberinde, P Pappa 3 tipi Amerikan casus uçağının Cuma günü saat 12.00’den 15.00’a kadar ikinci kez, Noble platformunun üzerinde uçtuğunu kaydetti.

 

Gazete, uçağın bu hafta içerisindeki ikinci uçuşunun söz konusu olduğunu ve bu durumun, Amerikan hükümetinin Noble’in gerçekleştirmekte olduğu devasa yatırıma ilişkin doğrundan ve aktif ilgisini gösterdiğini belirtti..

 

İsrail savaş uçakları ve helikopterlerinin de sık sık platformun üzerinde uçtuğunu aktaran gazete, öte yandan bölgede Türk filosu ya da Türk hava kuvvetlerinin herhangi bir hareketinin gözlemlenmediğini yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler