Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

Plan

A+A-

İki hafta sonra lig sona erecek. Şampiyonlar, küme düşenler, (play out/off) oynayacak takımlar belli olacak. Kimileri sevinecek. Kimileri üzülecek. Dedikodular her zamanki gibi hat safada olmaya devam edecek. Bir de bakmışız uzunca bir tatil dönemine başlayıp yazın keyfini çıkarmış olacağız.
Peki ya sonrası? Sonrasını bilen yok. Açıkcası çok fazla önemi de yok. Çünkü burası KKTC. Önemli olan futboldan da öte SİYASET.
Düşüne biliyor musunuz? Futbolun geleceğini planlamamız için KKTC belediye başkanlığı seçimlerinin sona ermesini bekleyeceğiz. Seçim sonucuna göre de futbolumuz şekil alacak. Ve daha sonra bu ülkede futbol oynandığını iddia edeilecek. Külahıma anlatın.
Tüm dünyada (KKTC dışında) bir sonraki sezon planlaması şu anda bitmiştir. Sponsorluklar, yayın ihaleleri, liglerin düzenlenmesi vs... Ama bizde üst düzey lig oynanıp tüm dünya tarafından takip edildiğimiz için bunlara tenezzül etmiyoruz. Ne de olsa bizler takip eden değil, takip edilen bir kabileyiz.
Şimdi size KKTC futbolu için yapılan planlamadan bahsedeyim!!!!!!!

Plan 1:  Futbol  federasyonu bir sonraki sezon için radikal karar almak istese, sırf seçimler var ve Hasan Sertoğlu oy kaybına uğramasın diye, sessiz kalmak zorunda. Bu bir plan.

Plan 2: Sertoğlu seçimi kazanırsa federasyon, başkanlık için seçime gitmek zorunda. Alın size iki aylık kayıp daha. Bu da bir plan.

Plan 3: Sertoğlu seçimi kaybederse, dinlenme ve bunalım döneminin geçmesi için koskoca bir aylık kayıp. Bu da başka bir plan.

Plan 4: Futbolu bu dönem olduğu gibi, her dönemde siyasete teslim edip, daha sonra avazımızın  çıktığı kadar bağırmak da bir plan.

Plan 5: Hasan Sertoğlu seçimi kazanırsa, yerine getirilecek ve KOP-KTFF ilişkilerine dinamit koyacak kişi de bir plan

Plan 6: Futbolu bizim gibi gariban ülkelerde plansız yönetmek de en büyük plan. Hatta planın ötesinde başarı.

Her halde KKTC futbolunun planlanması daha güzel şekilde anlatılamazdı.

Önemli Not: KKTC’de hafta sonu şampiyonluğu yakından ilgilendiren önemli bir derby oynanıyor. Bizim ülkemizde, son üç beş haftaya lider giren takım şampiyonluğu kolay kolay bırakmaz diye bilinir. Bu öngörü şike yapıldığından değil ha... Dünyada temiz futbolun öncülüğünü yaptığımızdandır. Bu yüzden YAK’ın Fenerbahçe gibi son maçta şampiyonluğu kaybedeceğini düşünmüyorum. Üstelik FB şikeci (!) bilinmesine rağmen...

Bu yazı toplam 1765 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar