1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Plajda raketler birincilik için yarıştı
Plajda raketler birincilik için yarıştı

Plajda raketler birincilik için yarıştı

KKTF, Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü Plaj Tenisi turnuvası üç gün boyunca seyir zevki yüksek maçlara sahne oldu

A+A-

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu, Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü Plaj Tenisi Turnuvası – 3 sona erdi. Geride bıraktığımız Cuma gününden paar gününe kadar Kocareis Plajı’nda yer alan turnuva, Küçükler (8-12) yaş, +13 yaş Çift Kadınlar - Çift Erkekler ve Karışık Çiftler kategorilerinde 48 çift takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

Seyir zevki yüksek karşılaşmaları kalabalık bir izleyici topluluğu takip ederken turnuvanın ana sponsorluğunu Edip Elektronik Ltd üstlendi.Turnuvaya Halken İnşaat Ltd, Serena Group, Johnny Rockets, Kocareis Holiday Resort, Dağlı Sigorta, Kul Garage, Meysu, Powerade ve Aspava Restoran katkılarıyla destek oldu. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları yanında Merit Cyprus Gardens Hotel, The Olive Tree Hotel, Onar Village Hotel ve Oscar Park Hotel tarafından özel ödüller verildi.

Turnuva sonunda Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü Başkanı Cahit Kasaboğlu yaptığı konuşmada tüm sporcuları tebrik edip sponsorlara katkılarından dolayı teşekkür ederken, Edip Elektrnik direktörü Ayşe Edip böyle bir organizasyonda yer almaktan son derece mutlu olduklarını ve katkılarının devam edeceğini söyledi. Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Rağıb Ratib ise plaj tenisinin tenise yeni bir heyecan getirdiğini söylerken organizasyonun son derece kaliteli geçtiğini ancak küçükler kategorisinin puansız ve eğlence amaçlı düzenlenmesine rağmen ailelerin amacın dışında davranışlarının turnuvalarda görmek istemedikleri davranışlar olduğunu söyledi.

Dereceye giren sporculara ve sponsorlara kupa, madalya ve plaketleri KKTF Başkanı Rağıb Ratib, KKTF Asbaşkanı Necat Yüksel, KKTF eski başkanı Saffet Barutcu, GMBTK Başkanı Cahit Kasaboğlu ve turnuva ana sponsoru Edip Elektronik Ltd. Direktörü Ayşe Edip tarafından verildi. Turnuvada oluşan dereceler şu şekilde:

Küçükler (8-12 yaş)

Alt Grup 1. Akay Ali Sağkanat/SahilYerebakan
Alt Grup 2. Özgü Ertoprak/NazGöksan

Küçükler(8-12 yaş)

1. Elçin Özbilen/Gökhun Gazioğlu
2. Aren Baybars/Batur Evre

+13 Yaş Karışık Çiftler

Alt Grup 1. Esra Halkın/Cafer Duvarcı
Alt Grup 2. Zehra İmren/Çağlar İzkan

Karışık Çiftler

1. Saadet Aktuğlu/Mehmet Sonat
2. Florin Sorodoc/Vivien Iordache

+13 Yaş Çift Kadınlar

Alt Grup 1. Ceren Yılmaz/Ilgın Yiğit
Alt Grup 2. Asya Koçak/Şara Boranhan

Çift Kadınlar

1. Saadet Aktuğlu/Melin Önkaya
2. Esra Halkın/Ecem Açıkel

+13 Yaş Çift Erkeler

Alt Grup 1. Hasan/Hasan Doğan
Alt Grup 2. Nejat Yüksel/Nejat Kayalp

Çift Erkeler

1. Mehmet Sonat/Yarkın Kuloğlu
2. Tahir Eray/Salim Eray

 

 

Bu haber toplam 981 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler