1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Plaj, belge, Epirden
Plaj, belge, Epirden

Plaj, belge, Epirden

Voleybolla yatıp voleybolla kalktığımı düşünmenizi istemem. Sadece bu güzel branşın ülkemin geneline yayılması, sporcu sayısının artmasıdır derdim. Bana göre gereken değerin verilmediği, bir “ekip ruhu” ile çalışılmadığı için federasyon çatı

A+A-

 

 

Voleybolla yatıp voleybolla kalktığımı düşünmenizi istemem. Sadece bu güzel branşın ülkemin geneline yayılması, sporcu sayısının artmasıdır derdim.

Bana göre gereken değerin verilmediği, bir “ekip ruhu” ile çalışılmadığı için federasyon çatısında voleybol branşı diğer salon sporlarının gerisindedir.

Sezon boyunca maçlar oynanabilir.

Ne bileyim “X” salonda 20 tane maç oynandı, “Y” salonda 15. olabilir.

Koskocaman bir sezonda 20-25 maç oynanıyorsa ve bu böbürlenerek anlatılıyorsa, sporcu sayısı ile salon sayısının oranını yapmak yetkililerin görevidir.

***

Salonda oyun kalitesindeki düşüş gözle görülürken, bunun nedenlerini araştırmak varken, basını suçlamak işin kolayı.

Voleybolun tüm haberlerine spor basını sayfalarında yer veriyor. Önemli maçları, tüm zorluklara rağmen gününde giriyor. Buna rağmen federasyonun başı çıkıp spor basınını cahillikle suçluyor.

Hodri meydan çekiyor. Ben belgelerle konuşurum diyor.

Belgelerle konuşmak marifetse,  belgelerle konuşuruz.  

Hem de ne belgeler.

Korkumuz yok yani birinden.

Çıkartırız ortaya belgeleri biz de başlarız konuşmaya, yazmaya çizmeye.  

Burada bir dip not verip konumuza yeniden dönelim.

Kısa bir süre buralarda olmayacağım. Malumunuz yaz. Biraz dinlenmek, ruha format atmak lazım. Dönüşte, eğer belgelerde ısrarcıysa birileri, belgelerin Allah’ı ile karşılarındayım.

 

 

 


 

Delikanlı adam !!!

 

Son yıllarda yaz aylarının “kurtarıcı branşı” olan plaj voleybolu, Epirden’le de suni bir ivme kazanmıştı geçmiş yıllarda… Farklı ülkelerin sporcuları gelip ülkemiz sporcuları ile maç yapmakla birlikte kaynaşma ve sosyal paylaşım olanağı bulunuyordu. Eleştiri almasına rağmen, güzel ve farklı bir etkinlikti. Hatta bizim sporcularımız da Türkiye’deki Epirden etaplarına katılıyorlardı…

Ancak ne olduysa oldu Epirden’le bizim Kaya’nın federasyonunun arası açıldı. Epirden Beach Volley’in Onursal Başkanı Hasan Uğur Epirden’in ülkemiz ve Kaya ile yaptığı açıklamaları yorumunuza bakıyorum.

“Epirden Beach Volley’in yıllarca destek verdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Voleybol Federasyonu, Epirden 2011’in bir etap turnuvasına ev sahipliği yapmak için başvurusu ve kabulünden son anda vazgeçti. Yıllarca KKTC’ye plaj voleybolunda destek verdik. Başta Amerikalı bayan voleybolcular olmak üzere “Yavru Vatan”ı resmen tanımayan birçok ülkenin sporcuları turnuvalarda oynadılar. Bizle ambargo delindi.  Bizde söz ağızdan bir kere çıkar…. Söz verilmesine rağmen sonradan taahhütler yerine getirilmedi hatta benle irtibatı koparttı KKTC Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya. Verdiği sözleri tutmadı. Epirden, bundan böyle KKTC’yi spor ahlakı ve politikası yönünde tanımayacak. Delikanlılar, verdikleri sözleri tutarlar, arkasında olurlar. Spor otoritelerince şiddetle kınanan KKTC ve Enver Kaya Başkanlığı’ndaki KKTC Voleybol Federasyonu benim haritam ve kapsama alanım dışındır. Onları ayıplıyor, Allah’a havale ediyorum.”

Yorum sizin.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler