1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PİSTTE HAFTA SONU MESAİSİ
PİSTTE HAFTA SONU MESAİSİ

PİSTTE HAFTA SONU MESAİSİ

Üniversiteler 2012 Atletizm Şampiyonası başladı

A+A-

 

Atatürk Stadı’nda dün başlayan Üniversiteler Atletizm Şampiyonası’nda erkeklerde 5, bayanlarda ise 3 üniversite şampiyonluğu kovalıyor

 

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun Atletizm federasyonu ile işbirliği çerçevesinde düzenlediği “Üniversiteler 2012 Atletizm Şampiyonası” dün başladı. Şampiyona bugün saat 10:00’da başlayacak 2’nci gün karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Üniversiteler 2012 Atletizm Şampiyonası’nın erkekler kategorisinde Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) olmak üzere 5 üniversite yarışıyor. Kadınlar Kategorisi’nde ise YDÜ, DAÜ ve GAÜ olmak üzere 3 üniversite mücadele ediyor. Şampiyonanın ilk gününü DAÜ her iki kategoride de lider tamamladı.

 

Üniversiteler 2012 Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde elde edilen dereceler ve üniversitelerin puan durumları şöyle:    

Kadınlar:

Gülle atma:

1.Derya Kaplan     (DAÜ) 8.55, 2.Özen Güneraplp (YDÜ), 6.60, 3.Sena Bonsignari (GAÜ) 6.44.

Yüksek atlama:

1.Fuldem Yeşilpınar (YDÜ) 1.50, 2.Esra Kaya (GAÜ) 1.25, 3.Merve Çelebi (DAÜ) 1.25.

100 m. engelli:

1.Gizem Yahat (DAÜ), 18.95, 2.İdil Alemdar (YDÜ) 18.97.

Sırıkla atlama

1.Gizem Yahat (DAÜ) 1.90.

100 metre:

1.Adedayo Oderinde (DAÜ) 12.51, 2.Adile Özşehitoğlu (YDÜ) 14.57, 3.Gözde Gökdel (GAÜ) 17.00.

400 m.:

1.Adedayo Oderinde (DAÜ) 58.39, 2.Sena Bonsignari (GAÜ) 1.21.39, 3.Gülay Yeşilırmak (YDÜ) 1.25.38.

Cirit atma:

1.Gülay Karadaş (DAÜ) 24.87, 2.Akile Özşehitoğlu (YDÜ) 23.24, 3.Dilek Kumot (GAÜ) 14.27.

Uzun atlama:

1.Gamze Özyıldız (DAÜ) 4.05, 2.Özde Özdoğdu (YDÜ) 3.79, 3.Gözde Gökdel (GAÜ) 3.53.

1500 m.:

1.Afife Kant (YDÜ) 8.11.93, 2.Merve Çelebi (DAÜ) 8.21.90.

4x100 m.:

1.Doğu Akdeniz Üniversitesi (54.02)

2.Yakın Doğu Üniversitesi (59.27)

3.Girne Amerikan Üniversitesi (1.04.34)

 

Erkekler

Cirit atma:

1.İbrahim Çapraz (DAÜ) 47.89, 2.Yüksel Nedim (GAÜ) 40.42, 3.Yalçın Dalay (YDÜ) 32.41.

Üç adım atlama:

1.Mahmut Koral (YDÜ) 13.81, 2.Ali Debeş (DAÜ) 12.50, 3.Özcan Saygı (GAÜ) 12.00.

110 m. engelli:

1.Hakan Özkan (YDÜ) 18.37, 2.Berhan Ekensoy (DAÜ) 19.58.

100 m.:

1.Emanuel Bomisse (DAÜ) 10.74, 2.Yiğitcan Hekimoğlu (YDÜ) 10.87, 3.Parel Zielimski (GAÜ) 12.60.

 

Gülle atma:

1.Cafer Duvarcı (DAÜ) 10.58, 2.Taner Koçak (YDÜ) 9.63, 3.Yüksel Tunca (GAÜ) 8.07.

400 m.:

1.Victor Olanyan (DAÜ) 51.34, 2.Yannac Tehante (GAÜ) 56.33, 3.Aycan Dayı (YDÜ) 1.03.03. 

1500 m.:

1.Tarık Sağdıç (YDÜ) 4.28.88, 2.Mustafa Cengiz (DAÜ) 4.31.88.

5000 m.:

1.Umut Meraklı (YDÜ) 20.30.77, 2.Kemal Soybir (DAÜ) 24.01.71.

4x100 m.:

1.Doğu Akdeniz Üniversitesi (43.16)

2.Yakın Doğu Üniversitesi (43.76)

 

İlk gün puan durumları

Kadınlar

1. Doğu Akdeniz Üniversitesi             32 Puan               

2. Yakın Doğu Üniversitesi                29 Puan               

3. Girne Amerikan Üniversitesi          12 Puan               

 

Erkekler

1.Doğu Akdeniz Üniversitesi              27 Puan

2.Yakın Doğu Üniversitesi                 19 Puan

3.Girne Amerikan Üniversitesi           9 Puan

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler