1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PİRİ REİS YETERSİZ
PİRİ REİS YETERSİZ

PİRİ REİS YETERSİZ

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Güney Kıbrıs’ın barış görüşmelerini provoke eden petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına karşı Piri Reis gemisiyle başlatılan sismik araştırmaların başka gemilerle takviye edileceğini söyledi. Davutoğlu, "Şu

A+A-

 

 

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Güney Kıbrıs’ın barış görüşmelerini provoke eden petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına karşı Piri Reis gemisiyle başlatılan sismik araştırmaların başka gemilerle takviye edileceğini söyledi.

Davutoğlu, "Şu anda gemilerimiz alandadır. Kıbrıs'ın güneyinde de -biz çünkü Kıbrıs'ın bütünüyle ilgili bu anlaşmayı yaptık- sismik çalışmalarımızı yapıyoruz. Ümit ederiz ki Ekim ayında bu müzakerelerde bir gelişme olur sonra bütün araştırmalar birleştirilir. Olmazsa da biz tek taraflı bu uygulamayı kabul etmeyeceğimizi dile getirdik" diye konuştu.

Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin başlattığı tek taraflı arama çalışmalarının barış görüşmelerini provoke ettiğini ifade eden Davutoğlu, bunun üzerine Türkiye'nin de KKTC ile kıta sahanlığı sınırlandırma anlaşması yaptığını, AB ve ABD'nin de Türkiye'nin bu konuda haklı olduğunu bildiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler