1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PİRE YERİNE YORGAN YAKIYORLAR
PİRE YERİNE YORGAN YAKIYORLAR

PİRE YERİNE YORGAN YAKIYORLAR

KKTC Hentbol Federasyonu, geçtiğimiz ay yaptığı olağan üstü genel Kurulda, “Türkiye Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Beşparmak Hentbol takım oyuncularının, ayni zaman da KKTC kulüplerinde de oynaya bilmesi” maddesine

A+A-

 

 

 

KKTC Hentbol Federasyonu, geçtiğimiz ay yaptığı olağan üstü genel Kurulda, “Türkiye Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Mersin Beşparmak Hentbol takım oyuncularının, ayni zaman da KKTC kulüplerinde de oynaya bilmesi” maddesine onay almayınca, kendini aşan kararlar almaya başladı.

Geçtiğimiz gün federasyon lokalinde gerçekleşen fikstür belirleme toplantısında, kulüplere her kategori için ayrı ayrı dağıtılan ve altına kulübün mührü ile imzası istenen bildiride  “Federasyonun vereceği her türlü karara uyacağımızı beyan ve taahhüt ederim” üye kulüplerin kızmasına neden oldu.

 

FEDERASYON KENDİNİ ‘GENEL KURULUN’ ÜSTÜNDE GÖRECEK

 

Gazetemizi arayan bazı üye kulüp yöneticileri, “Federasyon dağıtmış olduğu ve imzalamamızı istediği bildiriyi imzalamamız halinde, federasyon yönetimi kendini genel kurulun üstünde görecek ve bizlerin onaylamadığı her türlü kararı alacaklar” dediler. “Özellikle karşı çıktığımız Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden oyuncuların, burada oynamamaları maddesini de bu bildiriyi imzalamamız halinde, karar alıp oynatacaklar” açıklamasında bulundular.

 

7 KİŞİ İÇİN 250 KİŞİ BEKLİYOR

 

Gazetemizi arayan kulüpler ısrarla, “Şuan bizler salonlarda olmamız gerekirdi, fakat federasyonun ısrarla Mersin Beşparmak takımında oynayan 6-7 sporcuyu burada oynata bilmesi için bin bir entrikaların içerine girmesi 250-300 hentbolcunun beklemesine neden olmuştur” dediler.

Kulüp yöneticileri, federasyon başkanı şu anda aslı görevini, yani federasyon başkanı olduğunu unuttu ve kulüp başkanı gibi davranmaya başladı açıklamasında bulundular. Ayrıca federasyon başkan ve yönetiminin Mersin Beşparmak takımına harcadıkları maddi ve manevi gücü KKTC Hentbol Federasyonu için harcasalar, KKTC hentbolu şuan ülkede bir numaralı kulüp olurdu ifadesini kullandılar.

Şuan Federasyon bulduğu paralarla Mersin Beşparmak oyuncularına maddi imkan zaten sağlıyor, burs alan sporcu da varsa aldığı o para ile bursunu yatıra bilir dediler.

 

 

Mersin Beşparmak Hentbol Takımı’nda mücadele eden işte o 7 oyuncu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler