1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PİLE'DEKİ OLAY NETLİK KAZANDI
PİLEDEKİ OLAY NETLİK KAZANDI

PİLE'DEKİ OLAY NETLİK KAZANDI

Larnaka-Pile yolunda yaşanan ve Rum Polisi tarafından Salih - Süleyman Koçero kardeşlere ateş edilmesi ile patlak veren olay netlik kazandı. İki Toplumlu Teknik Komite’nin Kıbrıslı Türk Başkanı Hakkı Önen konu ile ilgili resmi bilgileri YENİDÜZEN il

A+A-

 

 

Larnaka-Pile yolunda yaşanan ve Rum Polisi tarafından Salih - Süleyman Koçero kardeşlere ateş edilmesi ile patlak veren olay netlik kazandı. İki Toplumlu Teknik Komite’nin Kıbrıslı Türk Başkanı Hakkı Önen konu ile ilgili resmi bilgileri YENİDÜZEN ile paylaştı:

 

“KOÇERO KARDEŞLER İÇİN ARAMA EMRİ ÇIKTI”

 

Larnaka-Pile yolunda yaşanan ve Rum Polisi tarafından Salih - Süleyman Koçero kardeşlere ateş edilmesi ile ilgili olay netlik kazandığı, İki Toplumlu Teknik Komite’nin Kıbrıslı Türk Başkanı Hakkı Önen tarafından açıklandı. Kuzey medyasında geniş yer verilen ve kasıtlı bir saldırı olarak nitelendirilen haberlerin aksine olayın, Güney’deki bir çalıntı araba ile ilgili geliştiğini açıklayan Hakkı Önen, konu ile ilgili resmi bilgileri YENİDÜZEN ile paylaşırken, Salih ve Süleyman Koçero hakkında, Güney’de arama emri çıkarıldığı da paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.

 

“ÇALINTI ARAÇ OPERASYONU”

Hakkı Önen şu bilgileri paylaştı:

Güney’de kayıtlı KZU 658 plakalı Mercedes marka aracın çalınması üzerine, Rum polisi bir operasyon başlattı. Çalınan aracın Pile sınır kapısından Kuzey’e geçirileceği ihbarını da alan Rum polisi, ilgili bölgede pusuya yattı. Saat 12.35 sularında, aranılan tipteki aracın aynısı ancak KKTC plakalı olarak Pile sınır kapısına yaklaştı. Aracı gören Rum polisi, aracı durdurmak amacı ile müdahale ederken, durmayan araç olay yerinden uzaklaşarak kaçtı. Larnaka’ya doğru kaçan arabanın arkasından Rum polisi, birkaç kez ateş etti fakat arabayı durduramadı.

“ARAÇ LARNAKA – DİKELYA YOLUNDA BULUNDU”

Olayın yaşanmasının ardından Rum polisi, saat 19.00 sularında bahsi geçen aracı Larnaka – Dikelya yolu üzerinde terk edilmiş olarak buldu. Polis ekipleri, aracın incelemesinin ardından çekici ile aracı götüreceği esnada, başka bir şüpheli aracın yaklaştığını fark etti. Polisin şüpheli gördüğü ve İçerisinde üç kişinin bulunduğu KVQ 905 plakalı aracı durdurmaya çalışması üzerine yine bir kaçma olayı yaşandı. Bu kez kaçarken polis araçlarından bir tanesine de çarpan araç arkasından polis, 4-5 kez uyarı atışında bulundu.

“KÖY İÇERİSİNDE SİLAH İLE ATEŞ EDİLMEDİ”

Kaçan aracın arkasından bu kez Rum sivil polis ekipleri, kimlik tespitinde bulunmak üzere Pile’ye gitti. Burada yapılan araştırma sonrasında aranan aracın, Güney’de yaşayan bir kişinin adına olduğu anlaşıldı ve konu ile ilgili iki Rum tutuklandı. Salih ve Süleyman Koçero kardeşler hakkında ise Güney’de arama emri çıkarıldı.

 

 

 

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler