1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Pile’de iki toplumlu etkinlik
Pile’de iki toplumlu etkinlik

Pile’de iki toplumlu etkinlik

Etkinlik çerçevesinde iki toplumun kaynaşması için futbol karşılaşmaları, çocuklara yüz boyama ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

A+A-

 

Pile’de iki toplumlu etkinlik düzenlendi. Pile Türk Muhtarlığı, Pile Rum Muhtarlığı işbirliğinde, Barış Gücü İle İngiliz Üsler polisinin de katkılarıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde iki toplumun kaynaşması için futbol karşılaşmaları, çocuklara yüz boyama ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Pile’de gerçekleşen etkinlikle ilgili Pile Türk Muhtarı Necdet Ermetal, İngiliz Üsler Polis Sorumlusu Philip Rushbrook, Pile Rum Muhtarı Symos Midides ve Barış Gücü Bölge Sorumlusu Fergeus Dwyer  açıklamalarda bulundu.

Pile Türk Muhtarı Necdet Ermetal, Pile’nin hem Türklerin hem de Rumların yaşadığı karma bir köy olduğuna işaret ederek, etkinliğin Pile’de yaşayanları kaynaştırmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Bazı gerçeklerin göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getiren Ermetal, bu adada iki toplumun yaşadığını vurguladı.

Ermetal, etkinliğin geleneksel hale geleceğini ve uluslararası boyuta taşınacağını sözlerine ekledi.
İngiliz Üsler Polis Sorumlusu Philip Rushbrook da, iki toplumlu aktivitelere destek verdiklerini ve bundan sonra da bu tür aktivitelerin devam etmesini arzuladığını söyledi.

Pile Rum Muhtarı Symos Midides ise yapılan etkinliğin ilk olduğunu ancak her yıl yapılacağını dile getirdi.
Kendisinin barış yanlısı olduğunu dile getiren Midides, bu tür etkinliklerin her iki toplumun kaynaşması açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Pile Barış Gücü Sorumlusu Fergus Dwyer, etkinliğin özellikle çocukların kaynaşması açısından memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.(MHA)

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler