1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PETROU ÇIKMADI
PETROU ÇIKMADI

PETROU ÇIKMADI

“2012 Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda Hüseyin Borankan’ın rakibi Güney Kıbrıs sporcusu Panaviotis Petrou karşılaşmaya çıkmadı

A+A-

 

 

 

 

Panaviotis Petrou’nun ‘hasta’ olduğunu ileri sürerek karşılaşmaya çıkmaması kafilemiz tarafından tebessümle karşılandı. Bilindiği gibi iki yıl önce Polonya’da gerçekleştirilen şampiyonada eşleştiğimiz Güney Kıbrıs takımı KKTC takımı ile karşılaşmıştı

 

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan 2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası’na “Straight pool” karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından “10 Top” karşılaşmaları ile devam edildi.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “10 Top” kura çekimi sonunda kafilemizde heyecan yaratan Hüseyin Borankan, Panaviotis Petrou eşleşmesi, dün Panaviotis Petrou’nun karşılaşmaya çıkmaması ile sonuçlandı. Panaviotis Petrou’nun hasta olduğunu ileri sürerek karşılaşmaya çıkmaması kafilemiz arasında tebessümle karşılandı. Bilindiği gibi iki yıl önce Polonya’da gerçekleştirilen “Avrupa Kulüplerarası Bilardo Şampiyonası”nda takımımızın Güney Kıbrıs ile eşleşmesi sonucu oluşan sorun, Güney Kıbrıs sporcularının yaptıkları istişareler sonunda takımımız ile oynama kararı ile giderilmiş ve iki takım sporcuları karşılaşmalarını yapmışlardı.

Panaviotis Petrou’nun sahaya çıkmaması ile bir üst tura yükselen sporcumuz Hüseyin Borankan’ın ikinci turdaki rakibi ise bu kez Almanların şampiyon bilardocusu Ralph Souquet oldu.

Bu arada “10 Top” disiplinindeki karşılaşmalar dün başladı. Geçtiğimiz gün “Straight Pool”da ilk 16 sporcu arasına kalan Emete Anıl, Ukraynalı sporcu Kateryna Polovinchuk’a 75-46 mağlup olup straigh pool’a veda ederken, bu kez “10 Top” 1’inci turda eşleştiği rakibini 6-5 mağlup ederek rövanşı aldı ve rakibini saf dışı bıraktı.

İlk turu bay geçen Onuç Altur ise ikinci turda İtalyan sporcu Pierfremcesco Garzia ile eşleşirken, ilk karşılaşmalarında mağlup olan Berk Mehmetcik ile Ali Karanfiloğlu ise ikinci turu bay geçti.

“10 Top” karşılaşmalarında alınan sonuçlar şöyle:

Hüseyin Borankan (KKTC) – Panaviotis Petrou (Güney Kıbrıs): Petrou sahaya çıkmadı

Berk Mehmetcik (KKTC) – Matey Ullah (Norveç): 1 - 8

Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Marco Toutscher (Hollanda): 4 - 8

Emete Anıl (KKTC) – Kateryna Polovinchuk (Ukrayna): 6 - 5

Onuç Altur ilk turda bay geçti.

 

“10 Top” İkinci turdaki eşleşmeler ise şöyle:

Hüseyin Borankan (KKTC) Ralph Souquet (Almanya)

Onuç Altur  (KKTC) Pierfremcesco Garzia(İtalya)

Emete Anıl (KKTC) Nataliya Seroshtan (Rusya)

Berk Mehmetcik bay geçti.

Ali Karanfiloğlu bay geçti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 438 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler