1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PETROL DOLUM TESİSİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ'
PETROL DOLUM TESİSİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ

'PETROL DOLUM TESİSİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ'

TDP İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar, İskele-Karpaz bölgesine yapılacak Petrol Dolum Tesisine karşı her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini söyledi

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar, İskele-Karpaz bölgesine yapılacak Petrol Dolum Tesisine karşı her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini söyledi ve “tesisi yaptırmayacağız” dedi.

Yılmabaşar yaptığı yazılı açıklamada, Petrol Dolum Tesislerinin insan sağlığı ve çevre açısından risk taşıdığına, turizme darbe vuracağına inanç belirterek, Petrol Dolum Tesisi yapılmasına karşı olduklarını kaydetti.

TDP olarak, Petrol Dolum Tesislerine izin vermeme, halka rağmen yapılacak olanları da “yasalar çerçevesinde yıkma” kararlılığında olduklarını ifade eden Yılmabaşar, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetinin bu projede ısrar etmesine anlam veremediklerini belirtti.

“Hükümet, halkın büyük çoğunluğunun, örgütlerin, hatta bazı UBP’li yetkililerin bile karşı çıktığı bu projede niye ısrar ediyor? Bu kadar karşı çıkışa rağmen, bu projede ısrar edilmesi, birçok soru işaretini de beraberinde getirmektedir” diyen Yılmabaşar, bölgede meydana gelecek olası bir kaza durumunda geriye dönülmez büyük felaketler yaşanabileceğini dile getirip böyle bir durumda oluşacak zararın kimin tarafından karşılanacağını ve bu riske girmeye değip değmediğini sordu

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 486 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler