1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PETROL DOLUM TESİSİ VARSA BİZ YOKUZ
PETROL DOLUM TESİSİ VARSA BİZ YOKUZ

PETROL DOLUM TESİSİ VARSA BİZ YOKUZ

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, dün gerçekleşen seminerde Kaplıca köyünde bölgedeki balıkçılar ile bir araya geldi.

A+A-

 

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, dün gerçekleşen seminerde Kaplıca köyünde bölgedeki balıkçılar ile bir araya geldi. Seminerde, Biyologlar Birliği Başkanı Hasan Sarpten ve Eski YAGA Başkanı Ayşe Dönmezer konuşmacı olarak yer aldı.

Seminerde, bölgeye kurulması tasarlanan dolum tesisinin getirisinden fazla götürüsü olacağı konusuna dikkat çekilmeye çalışıldı. Küçük turizm işletmelerinin üreticilerin ve toprak sahiplerinin bu tesisi sayesinde maddi zarara uğrayacağı görüşü, platform tarafından dile getirildi.

 

“OTEL YAPILSA DAHA KARLI OLUR’’

Eski YAGA Başkanı Ayşe Dönmezer ise konuşmasında, bölgenin bir eko-turizm bölgesi olduğunu hatırlatarak bölgede yatırım yapan birçok turizm yatırımcısının zarar edeceğini ve yaptıkları yatırımların boşa gideceğini söyledi. Dönmezer, bölgede yapılması planlanan dolum tesisi yerine turistik yatırım yapılması halinde daha çok istihdam gerçekleşeceğini belirtti.  Bu yatırım yerine bir otel yapılmış olsa halkın tüm kesimlerinin kazançlı olacağını söyleyen Dönmezer, otellerde sürekli yemek sunulduğunu ve bu yiyeceklerin de yine bölgeli üreticilerden sağlanacağını bu sayede her kesimin daha kazançlı olacağını savundu.

Ayşe Dönmezer’in konuşmasının ardından söz alan İzzet Birinci adlı vatandaş, çevrecilerin bölgenin kalkınmasını istemediğini öne sürdü. Kısa süreli bir gerginlik yaşanmasına sebep olan Birinci, bu bölgeye yapılmak istenen her güzel şeye çevrecilerin karşı çıktığını iddia etti.

 

KÖYLÜLERİ BİLE TEPKİ GÖSTERDİ

İzzet Birinci’nin konuşmalarına tepki duyan Kaplıca sakinleri, bu görüşün köylerin görüşünü yansıtmadığını, kimsenin çocuklarının geleceği ile oynama hakkı olmadığını söyledi. Birinci’nin konuşmasına tepki duyan bazı vatandaşlar oradan ayrılırken, bu tip bilgilendirme toplantılarında artık halkı temsil eden başka sivil toplum örgütlerinin ve siyasi oluşumların bu organizasyonlarda yer alması gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler