1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PELİN ÖĞRETMEN UNUTULMADI
PELİN ÖĞRETMEN UNUTULMADI

PELİN ÖĞRETMEN UNUTULMADI

Geçen yıl ani ölümü ile aramızdan ayrılan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Pelin Bora anısına düzenlenen ve bir haftadır okulda devam eden Basketbol Turnuvası sona erdi

A+A-

 

 

Geçen yıl ani ölümü ile aramızdan ayrılan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Pelin Bora anısına düzenlenen ve bir haftadır okulda devam eden Basketbol Turnuvası sona erdi. 16 yıl ŞHRO’da Beden Eğitimi Öğretmenliği görevi yapan Merhum Pelin Bora Anı Turnuvası’na 12 takım iştirak etti.

24 Kasım Öğretmenler Günün de oynanan final karşılaşmalarını Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Müsteşar Ali Yönel ve Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay da izledi.

Bayanlar finalini Yenilmezler Takımı ile Glow in The Dark takımları arasında oynandı. Müsabakayı 7-0 kazanan Glow in The Dark takımı şampiyonluğu elde etti. Erkekler finali ise Rip Pelin Bora ile Forest takımları arasında oynandı. Final karşılaşmasından 8-6 galip ayrılan Forest takımı turnuvanın şampiyonluğuna ulaştı.

Müsabakalar öncesinde okul öğrencilerinden Seda Koparan, ŞHRO müdürü Salih Emral ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst birer konuşma yaptı.

Turnuva sonrasında düzenlenen törenle dereceye giren takımlara ödülleri, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, ŞHRO müdürü Salih Emral, Müsteşar Ali Yönel, Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay ve Pelin Bora’nın eşi Ali Bora tarafından verildi.

23 Aralık 1967 doğumlu olan Pelin Bora orta ve lise eğitimini 20 Temmuz Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında aktif olarak basketbol ve atletizim sporu ile uğraşarak yurt dışında ülkemizi başarı ile temsil etti. 1989 yılında öğretmenlik görevine Polatpaşa Ortaokulu’nda başlayan Pelin Bora 1994 yılından itibaren 16 yıl ŞHRO’da görev yapmış ve bu dönemde çalıştırmış olduğu basketbol ve atletizm dallarında birçok başarılara imza atmıştı.

        

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1023 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler