1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PEKİ ÇÖZÜM?
PEKİ ÇÖZÜM?

PEKİ ÇÖZÜM?

Hesap ortada: BATTI! Çöp yığınlarının altında kalan başkentte soruna köklü çözüm bulunamıyor. Günlerdir salgın hastalık riski altında yaşayan Lefkoşalıların derdine hükümet de çözüm üretemiyor. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu dün baka

A+A-

 

Hesap ortada:

BATTI!

 

Çöp yığınlarının altında kalan başkentte soruna köklü çözüm bulunamıyor. Günlerdir salgın hastalık riski altında yaşayan Lefkoşalıların derdine hükümet de çözüm üretemiyor. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu dün bakanlıkta hem belediye meclis üyeleri, hem de belediye başkanı ile ayrı ayrı toplantılar yaptı. Sonuç: Hesap ortada belediye battı… Peki çözüm?

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyeleri, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun çağrısıyla toplandı.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nda saat 11.00 sıralarında başlayan toplantıda Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ve bakanlık yetkilileri de hazır bulundu. Lefkoşa Belediye Meclis üyesi Tülay Umut’un dışında diğer tüm meclis üyeleri toplantıya katıldı. Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ise toplantı boyunca dışarıda bekledi.

Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantının ardından Bakan Nazım Çavuşoğlu, herkesin gidişattan rahatsız olduğunu ve sorunun bir an evvel çözülmesi noktasında ortak bir görüşe varıldığını açıkladı.

Öte yandan toplantı sonrasında muhalefet meclis üyeleri bakanlıktan ayrılırken, CTP-BG Meclis Üyesi Alev Şensoy, Başkan Bulutoğluları ile karşılaşarak Bulutoğluları’nın istifa etmesini yüzüne söyledi. Bulutoğluları da böyle bir şeyin beklenilmemesini aktardığı dikkat çekti. Toplantının hemen ardından UBP’li Meclis Üyeleri, Başkan Bulutoğluları ve Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, gayri resmi bir toplantı yaptı. Toplantı sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin, bakanlığa gelerek İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile kısa bir görüşme yaptığı dikkat çekti. Ardından LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, Bakan Çavuşoğlu ile görüştü. Daha sonra ise Çavuşoğluları’nın çağrısı üzerine Belediyeler Birliği üyeleri bakanlığa geldi. Birlik Başkanı Mahmut Özçınar ve bazı belediye başkanları Nazım Çavuşoğlu ile görüştü.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler