1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PEDALLER BU KEZ LEFKOŞA’DA DÖNDÜ
PEDALLER BU KEZ LEFKOŞA’DA DÖNDÜ

PEDALLER BU KEZ LEFKOŞA’DA DÖNDÜ

6.Lefkoşa Gençlik Günleri, “Velesbitnan Surlariçi Turu” ile devam etti.

A+A-

 

HASDER Gençlik Kulübü tarafından Avrupa Komisyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen 6.Lefkoşa Gençlik Günleri, “Velesbitnan Surlariçi Turu” ile devam etti.

HASDER’den yapılan açıklamaya göre, Selimiye Meydanı, Halk Sanatları Enstitüsü avlusundan başlayan Define Avı şeklindeki bisiklet yarışına 56 yarışçının oluşturduğu 28 takım katıldı.

Yarışma sonrası dereceye giren yarışçılara ödülleri Ferhun Faruk, İbrahim Önderoğlu ve Taçam Gökbörü tarafından verildi.

HASDER Başkanı Ali Nebih yarış sonrası yaptığı açıklamada, trafik kazalarına dikkat çekerek, “velesbitin” ( Bisiklet) çağdaş ülkelerde gerek spor gerekse ulaşım aracı olarak çok önemli bir değere sahip olduğunu belirtti.

Bisikletin, trafik keşmekeşi ve egsoz gazlarından kaynaklanan çevre sorunlarına karşı da güçlü bir “yeşil” alternatif olduğuna işaret eden Nebih, ülkenin iklimi ve coğrafyasının velesbit kullanımına uygun olmasına karşın, güvenli bisiklet yolları yapılmadığını söyledi.

Nabih açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Her yıl ‘trafik kazası’ yakıştırması altında kaybettiğimiz gençlerimiz ise yüreklerimizi dağlamaktadır. Bu yaşananlar kaza değil güvenli bisiklet yolları yapmayan yöneticilerimizin ihmalinin bir sonucudur. Velesbitnan Surlar İçi Turu” etkinliğimiz vesilesiyle geçen gün kaybettiğimiz Nihat Karlı’yı rahmetle anar, çağdaş şehir yaşamının ayrılmaz bir parçası olan Bisiklet yollarının bir an önce yapılması yönündeki talebimizi yenileriz”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler