1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Patates alanları için itiraz süresi uzatıldı
Patates alanları için itiraz süresi uzatıldı

Patates alanları için itiraz süresi uzatıldı

KKTC’de 2014 Sonbahar Patates Üretim döneminde Genel Tarım Sigortası Fonu’ na beyan edilen Sonbahar Patates alanları için itiraz süresi üreticilerin gereken belgeleri tamamlayamaması nedeniyle 5 Ocak’a kadar uzatıldı.

A+A-

KKTC’de 2014 Sonbahar Patates Üretim döneminde Genel Tarım Sigortası Fonu’ na beyan edilen Sonbahar Patates alanları için itiraz süresi üreticilerin  gereken belgeleri tamamlayamaması nedeniyle 5 Ocak’a kadar uzatıldı.

Genel Tarım Sigortası Fonu Müdür Vekili Savaş Uzun’un yaptığı açıklamaya göre, askı listelerindeki bulgulara itirazı olan üreticiler 5 Ocak Pazartesi günü mesai bitimine kadar Genel Tarım Sigortası Fonu’na itirazda bulunabilecek.

İtirazda bulunacak üreticilerin ne şekilde itirazda bulunabileceklerinin askı listeleri üzerinde bulunan Duyuru kısmında belirtildiğini kaydeden Uzun, itirazların Lefkoşa Merkez’de Genel Tarım Sigortası Fonu’na yapılacağını vurguladı.

Askı listelerine itiraz edilmemesi halinde bulguların doğru kabul edileceğine de dikkat çeken Uzun, “Komite tarafından patates olarak saptanan parseller 2014–2015 üretim yılında münavebe yapılmış alan kabul edilerek tahıl ekilmesi halinde gübre kullanma mecburiyeti aranmayacaktır” dedi.(tak)

Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler