1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PASLI SU
PASLI SU

PASLI SU

Yıllarca çeşmelerinden tuzlu su akan Akdeniz köyü sakinleri, sekiz ay önce bölgeye kurulan içme suyu arıtma tesisi ile birlikte, temiz suya kavuştuğunu düşünürken, çeşmelerden paslı su akması bölge sakinlerini çileden çıkardı. TC Büyükelçiliği’nin k

A+A-

 

 

Yıllarca çeşmelerinden tuzlu su akan Akdeniz köyü sakinleri, sekiz ay önce bölgeye kurulan içme suyu arıtma tesisi ile birlikte, temiz suya kavuştuğunu düşünürken, çeşmelerden paslı su akması bölge sakinlerini çileden çıkardı. TC Büyükelçiliği’nin katkıları ile 14 Şubat 2012 tarihinde açılışı gerçekleştirilen içme suyu arıtma tesislerinden evlere, neden paslı su ulaştığı bilinmezken, bölge sakinleri su hatlarının temizlenmesi için suya karıştırılan bir kimyasaldan şüpheleniyor.

Bölge sakinleri, çeşmelerden paslı su akmaya başladığı andan itibaren birçok kurum ve yetkiliye başvurduklarını ancak hiçbir yerden bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Çeşmelerden paslı su gelmesine rağmen, her ay Lapta Belediyesi’nin su faturası göndermesine de büyük tepki gösteren bölge sakinleri, konu ile ilgili bir de imza kampanyası başlatmayı hedefliyor.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE!

 

 

 

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler