1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PARTİZANLIK İSYANI
PARTİZANLIK İSYANI

PARTİZANLIK İSYANI

Düzova’da 25, Balıkesir’de de 64 olmak üzere toplam 89 genç, dün düzenlenen törenle kırsal kesim sosyal konut arsası hak sahipliği belgelerini aldı. Ancak bölgedeki vatandaşlar partizanlık yapılıyor iddiası ile isyan etti İçişleri ve Yerel Yö

A+A-

 

Düzova’da 25, Balıkesir’de de 64 olmak üzere toplam 89 genç, dün düzenlenen törenle kırsal kesim sosyal konut arsası hak sahipliği belgelerini aldı. Ancak bölgedeki vatandaşlar partizanlık yapılıyor iddiası ile isyan etti

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın kırsal kesim sosyal konut arsa dağıtımlarına dün Düzova ve Balıkesir’de devam edildi. Arsa dağıtımları nedeniyle söz konusu köylerde düzenlenen törenlere Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve bazı bakanlarla öteki yetkililer katıldı. Arsa dağıtımı sonrasında “partizanlık yapılıyor” iddiası ile isyan eden vatandaşlar, UBP’nin sadece kendi yandaşlarına arsa dağıttığını öne sürdü. Arsa almaya hak kazanan kişilerin sadece UBP yandaşı olduğunu iddia eden vatandaşlar, bazı evlerden 2 - 3 kişiye arsa verildiğini öne sürdü.  Neden diğer partilerden olan kişilere arsa verilmediğini de soran vatandaşlar isyan etti.

KÜÇÜK: “AMACIMIZ ÜLKE TOPRAKLARINA SAHİP ÇIKILMASINI SAĞLAMAK”

Başbakan İrsen Küçük, partisinin ülke topraklarına sahip çıkma adına uzun bir süredir arsa dağıtım projesini sürdürdüğünü belirterek, gençlerin kendi topraklarında yaşaması için mücadele verdiklerini, bunun gerçekleştirildiği sürece refahın artacağına inandıklarını vurguladı. Başbakan Küçük, hükümetin ülkenin kalkınması yönünde önemli çalışmaları hayata geçirdiğini, bu çerçevede geçen hafta süt paralarının ödendiğini, pazartesi günü de 13 milyon TL tutarındaki doğrudan gelir desteği ödemelerinin yapılacağını ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU: “ARSA DAĞITIMLARI ÜLKENİN HER YERİNE UZANACAK”

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, arsa dağıtımlarının ülkenin her yerine el uzatma çabasının bir ürünü olduğunu belirterek, ilelebet var olma mücadelesinin daima sürdürüleceğini kaydetti. Törende daha sonra gençlere hak sahipliği belgeleri Başbakan İrsen Küçük ve Bakanlar tarafından takdim edildi. Belgelerin dağıtılmasının ardından vatandaşlar kura çekerek arsalarının yerlerini belirlediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler