1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PARAŞÜTÇÜLER TATLISU’DAN GEÇTİ
PARAŞÜTÇÜLER TATLISU’DAN GEÇTİ

PARAŞÜTÇÜLER TATLISU’DAN GEÇTİ

Tatlısu Harup Festivali etkinlikleri çerçevesinde yapılan Yamaçparaşüt gösterileri Tatlısu semalarını renklendirirken bölge halkının da büyük ilgisini çekti

A+A-

 

 

 

 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Tatlısu Harup Festivaline bu yıl yamaçparaşütcüler de katılarak festivale heyecan kattılar. Festival boyunca yamaçparaşütü gösterileri yapıldı. Festivalin kapanış gününde Tatlısu Belediye başkanı Hayri Orçan Yamaçparaşütü ile Tandem uçuşu yapmak için, Yamaçparaşütü uçuşlarının yapıldığı alana bir ziyarette bulundu. Ancak o anki hava şartlarının olumsuz olması nedeni ile uçuş iptal edildi ve bir başka güne ertelendi. Tatlısu belediye başkanı Hayri Orçan, köylerinin bu tip farklı aktiviteler ile renklendiğini ve özellikle harup festivaline heyecan kattıkları için, yamaçparaşütcülere, teşekkür ederek ileriki günlerde yine buradan yapılacak uçuşlara desteklerinin süreceğini belirtti. Başkan Hayri Orçan Tatlısu’nun  ileriki senelerde yamaçparaşütü cenneti olacağını da ekleyerek bölge gençlerinin de bu spora başlamaları çağrısı yaptı ve ekledi; “ertelenen yamaçaparaşütü uçunu en kısa zamanda yapacağım ve bölgede yamaçaptaşütü sporunun startını vereceğim” dedi. 

Hava Sporları Federasyonu Yamaçparaşütcüleri Tatlısu'da ilk kez uçtuklarını ve bu bölgenin yamaçparaşütü uçuşları için çok elverişli olduğunu belirttiler. Yamaçparaşütcüler özellikle günbatımında yaptıkları uçuşlarından çok keyif aldıklarını böyle bir güzelliği KKTC’de başka hiç bir yerde görmediklerini dile getirdiler. Yamaçparaşütü sporcuları, Tatlısu’da uçuş için elverişli olan tepenin rüzgar için de herzaan uygun olduğunu doğu, batı ve kuzey rüzgarlarını alan bir tepe olması nedeniyle günün her saatinde uçuş yapılabileceğini söylediler.

İleriki senelerde çok güzel organizasyonların Tatlısu beldesinde olabileceği sinyalini veren sporcular bölge halkından da büyük ilgi gördüler.

Tatlısu köylüleri ise semalarında, rengarenk yamaçparaşütlerinin köylerine renk kattığını söylediler.

İlgiden memnun kaldık

Yamaçparaşütü sporuna gösterilen ilgi ve destekten ötürü Kuzey Kıbrıs Hava Sporları Federasyonu Başkanı Pilot Serdar Turganer de Yamaçparaşütü sporuna gösterilen ilgiden büyük memnunluk duyduklarını ve bu sporun Tatlısu köyünde artarak devam edeceğini umduğunu söyledi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler