1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PARANOYA
PARANOYA

PARANOYA

Küçük Mustafa’nın geçtiğimiz hafta babası tarafından tecavüz edildikten sonra vahşice öldürülmesi toplumun psikolojisini bozdu. Özellikle Gazimağusa’nın Aşağı Maraş Bölgesinde 2 gündür çocuk tacizi ve kaçırılma hikayeleri yoğun olarak konuşulu

A+A-

 

 

 

 

 

Küçük Mustafa’nın geçtiğimiz hafta babası tarafından tecavüz edildikten sonra vahşice öldürülmesi toplumun psikolojisini bozdu. Özellikle Gazimağusa’nın Aşağı Maraş Bölgesinde 2 gündür çocuk tacizi ve kaçırılma hikayeleri yoğun olarak konuşulurken Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook ve bazı medya organlarında yapılan yayınlar da olayın üzerine tuz biber ekti.

İnanılmaz vahşetin etkisinden kurtulamayan vatandaşlar, aşırı şüpheci davranarak gördükleri her tanımadıkları vatandaşın çocuk tacizcisi veya tecavüzcüsü olduğunu sanmaya başladı. Çocuk istismarı, şehir efsanesi olarak yayılmaya başladı. Önceki gün Aşağı Maraş Bölgesi’nde bir kız çocuğunun cinsel tacize uğradığı haberinin ardından dün de yine Aşağı Maraş, Harika bölgesinde 7-8 yaşlarında iki kız çocuğunun kaybolduğu ve muhtemelen kaçırıldıkları haberi ortalığı birbirine kattı.

 

SOSYAL YARDIM DAİRESİ DEVREDE

Dedikoduların hızla yayılması üzerine harekete geçen Sosyal Yardım Dairesi, durumu Gazimağusa Polis Müdürlüğüne bildirdi. Polisin dün gün boyu yaptığı araştırma sonunda her 2 olayın da abartılı dedikodudan kaynaklandığı ortaya çıktı.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler