1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PARANIN BİR KISMI KAYIP
PARANIN BİR KISMI KAYIP

PARANIN BİR KISMI KAYIP

Girne’de bankamatik önünde para yatırmak isteyen Şazimet Olcanay Köksalan’ın boğazını sıkıp üç bin 500 TL’yi alıp, bir gün sonra polise teslim olan İbrahim Karagöz, bir gün daha poliste tutuklu kalacak

A+A-

 

 

 

Girne’de bankamatik önünde para yatırmak isteyen Şazimet Olcanay Köksalan’ın boğazını sıkıp üç bin 500 TL’yi alıp, bir gün sonra polise teslim olan İbrahim Karagöz, bir gün daha poliste tutuklu kalacak. Polis, çalınan paranın bir kısmının kayıp olduğunu açıklayarak, soruşturmanın sürdüğünü dile getirdi

 

Ülkemizde geçtiğimiz günlerde yaşanan “soygun” olayı akıllara durgunluk verdi.

Girne’de bankamatik önünde para yatırmak için bekleyen Şazimet Olcanay Köksalan’ın boğazını sıkıp üç bin 500 TL’yi alıp kayıplara karışan İbrahim Karagöz, bir gün sonra polise gidip teslim oldu.

Karagöz, dün tutukluluk talebi ile Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Mustafa Atakara ve zanlı İbrahim Karagöz şahsen hazır bulundu.

Polis memuru Üzeyir Koçer mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili bulguları aktardı.

Koçer, zanlı İbrahim Karagöz’ün, 10 Temmuz Salı günü Girne’de meydana gelen “soygun” suçundan methaldar olduğunu belirtti.
Koçer, zanlının belirtilen tarihte saat 15.30 sıralarında Girne’de Jasmine Court Otel yanındaki İş Bankası’na ait bankamatiğin önünde bekleyen Şazimet Olcanay Köksalan’a saldırıp elindeki üç bin 500 TL’yi zorla alıp kaçtığını dile getirdi.

Olayla ilgili yapılan araştırmada zanlının kimliğini tespit ettiklerini ve mahkeme tarafından tutuklama emri aldıklarını söyleyen Koçer, zanlının, kimliğinin tespit edildiğinden haberi olmadan 11 Temmuz saat 15.00 sıralarında polise gelerek teslim olduğunu belirtti.

Koçer, tahkikatın henüz yeni başladığını ifade ederek, çalınan paranın bir kısmının kayıp olduğunu dile getirdi ve zanlının bir gün süreyle  poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Ceza Davaları Yargıcı Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlı İbrahim Karagöz’ün bir gün tutuklu kalmasına karar verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 757 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler