1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PANKARTLAR 'ÇALINDI'
PANKARTLAR ÇALINDI

PANKARTLAR 'ÇALINDI'

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) bugün basın toplantısı düzenledi, önemli iddialarda bulundu “KTOEÖS ve KTÖS binalarındaki pankartlar resmi giyimli hırsızlar tarafından Anayasa çiğnenerek çalınmıştır” İşte basın t

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) bugün basın toplantısı düzenledi, önemli iddialarda bulundu “KTOEÖS ve KTÖS binalarındaki pankartlar resmi giyimli hırsızlar tarafından Anayasa çiğnenerek çalınmıştır”

 

 

İşte basın toplantısının tam metni;

 

 

 

          Bir sistemin sadece adli kişisel dokunulmazlığı değil, ayni zamanda insan kişiliğinin tüm çıkarlarını eksiksiz korumadığı sürece hiçbir değeri yoktur.

         19 Temmuz’da KTAMS binasında başlayıp Hamitköy çemberinde sürdürülen ve  KTHY önünde devam eden eylemleri bertaraf etmek için polisin orantısız güç kullanmasını örgütlü ve ideolojik bir saldırı olarak nitelendiriyoruz.

         Gün boyu bu saldırılar sürerken gece de sendikaların özel mülklerine saldırılar sürmüştür. KTOEÖS ve KTÖS binalarındaki pankartlar resmi giyimli hırsızlar tarafından Anayasa çiğnenerek çalınmıştır.  

         İşte  bu be nedenle polis teşkilatı insan kişilik ve haklarına  yapılan bu vahşi saldırının sorumluluğunu taşımaktadır. Polis üniforması içinde haneye tecavüz ve hırsızlık yapılması bu düzenin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Ayni üniforma içinde halkın anayasal hakkı olan düşünce özgürlüğünü ifade etmesi engellenmiştir. Bütün bu yapılanlar bu sistemin hiçbir değeri olmadığını göstermektedir.

         Halkın anayasal hakkı olan düşüncelerini ifade etme hakkına yine ayni üniforma altında saldırması ve insanı öldürmeye kastetmesi bu düzeninin artık bizim için hiçbir değerinin olmadığının göstergesidir.

         Devletin bu vahşi saldırının emrini verenleri veya bu eylemleri yapanları korumaya devam etmesi, polis teşkilatının bu saldırının tek sorumlusu olduğunu ve bu vahşi saldırıyı yapanların yargıya gönderilinceye kadar bunun vebalinin bu teşkilatın üstünde kalacağını gösterir.

         Sayın Hasipoğlu her etkiye bir tepki doğurur diyerek vahşi saldırıyı haklı göstermeye çalışıyor eğer bu yaklaşımla bizim de ayni tepkiyi koyma hakkımızın olduğunu söylüyorsa Haklıdır, yani anayasayı çiğneyen devlet güçlerine aynı tepkiyi mi verelim eğer bunu isterse veririz ama hiç memnun kalmaz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1461 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler