1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PALMİYE RESTORANT
PALMİYE RESTORANT

PALMİYE RESTORANT

Kapılar yeni açılmıştı. Güney Kıbrıs’tan Kuzeye insan akımı. Aynı şekilde kuzeyden güneye bir akım. İnsanların merak duygusu ile etraf doldu taştı.

A+A-

 

 

 

Bafra yolunda bir mekân

 

Kapılar yeni açılmıştı. Güney Kıbrıs’tan Kuzeye insan akımı. Aynı şekilde kuzeyden güneye bir akım. İnsanların merak duygusu ile etraf doldu taştı. Bu bir turizm hareketi idi. Turizmi yaratan faktörlerden biri de meraktır. Adı da merak turizmidir. Avustarlya’da uzaydan düşen Skylap bunun en somut örneğidir. Avustralya’ya çok sayıda turist gitti. Skylabı görmek için. Meraktan. Kıbrıs’ta savaştan sonra Türkiye’den çok sayıda turist geldi. Kıbrıs’ı görmek için. Savaş olan alanları ve şehitleri ziyaret için. Tüm bunlar turizm hareketini yaratan faktörler. Güney Kıbrıs’tan gelen Kıbrıslı rumlar meraklarının yanısıra yiyecek içecek ihtiyaçlarını da karşılamak için restorantlara gittiler. Restorant işletmecileri ki başta Girne Limanı olmak üzere bir anda fiyatlarını değiştirdiler. Hemen zam yaptılar. Eldeki gazı da tavuğu da zaman içerisinde kaybettiler. Ve bugün oldu eski potansiyel yok oldu. Yani istikrar çok önemli. Fiyat ve kalite standartı ile istikrarı. Tam aksine kuzeyden güney Kıbrıs’a akım hala daha devam ediyor. Aile işletmesi olmayanlar yaptı, aile işletmeleri kaybetti. Çünkü imajı yarattılar.  Aile işletmelerini her zaman severim. Kalkınmaları ve gelişmeleri zaman içerisinde daha istikrarlı olur. İstikrar ve standartlara uygdukları sürece. Bugün Bafra Yatırım alanına giderken Çayırova köyünde ahşaptan ve prefabrik malzeme ile yapılmış küçük bir restorant vardır. Palmiye restorant.

 

PALMİYE RESTORANT

Palmiye restorant yol üzerinde. Ahşap yapısı hemen göze batar. Diğer önemli dikkat çeken ise güneş enerjisi ile rüzgardan elektrik üreten pervane. Burada elektrik yok. Elektriği işletme üretiyor. Mekan küçük. İç alanda plastik sandalyeler ve masalar. İşletmeci Hasan Oykun bey ve ailesi. Eşi, oğlu ve gelinleri. Restorant iç mekanı içerisinde mutfak büfe gibi. Mangal iç alanda. Temiz bir mekan. Tamamen emeğe dayalı bir üretim yapıyorlar ve hizmet veriyorlar. Mekanın etrafı cam. Dış alan ise ahşap bir kule ve burada yemek yiyebilirsiniz. Mekanın etrafı da geniş bir arazi. Açık alan. Havalı. Akşamları burası herhalde farklı bir atmosfer olur diye düşünüyorum. Bafra yatırım alanı üzerinde olması avantaj. Kullanılması gerekir. Hijyenik bir mekan.

 

MÖNÜ VE LEZZET

Mönü kartı basit ve renkli olarak hazırlandı. Sunulan mönülerin fotoğrafları ile. Fiyatlandırılmış. Genelde ızgara çeşitleri. Hafta sonları da sulu fırın kebabı. Ayrıca snack türü yiyecekler de vardır. Sandviç, çips ve bulgur köftesi gibi. Biz mönüden şeftali kebabı  ile ızgara köfte siparişi verdik. Servis kısa sürede yapıldı. Yaklaşık on beş dakikada. Şeftali ve köftenin garnitürleri çips ve pilav. Ayrıca taze salata, karışık turşu, gabbar turşusu ve yoğurt servisi yapıldı. Şeftali kebabının malzemesi iyi kullanıldı. Taze. Izgaralnamsı da kıvamında. Benim damak tadımda. Bu şeftaliyi her yerde bulamazsınız. Tadı çok güzel, ağzınızda erir gibi. Yumuşak köfteden daha güzel. Salata ve yoğurt da iyi bir garnitür oldu. Kızartılmış patatesler de tam Kıbrıs usulü doğrandı ve kızartıldı. Damak tadlarına uygun bir mönü. Bu mönüye ödeyeceğiniz ücret kişi başına on yedi Türk Lirası. Yanında birer de kola alacak olursanız iki Türk Lirası da içecekler. Yani toplamda kişi başına on dokuz Türk Lirası. Eğer yolunuz Bafra’ya düşerse burada bir mola verebilirsiniz. Temiz bir ortam ve lezzetli ızgaralar alabilirsiniz. Pazar günleri de sulu fırın kebabı.

 

MÖNÜ

KİŞİ BAŞINA

ADANA KEBAP: 17.00 TL

ET ŞİŞ: 17.00 TL

TAVUK ŞİŞ: 17.00 TL

ŞEFTALİ KEBABI: 17.00

IZGARA KÖFTE. 17.00 TL

FIRIN KEBABI: 20.00 TL

BULGUR KÖFTESİ: 2.50 TL

SANDVİÇ: 5.00 TL

BILDIRCIN KEBAP: 5.00 TL

PATATES KIZARTMA: 5.00 TL

 

İÇECEKLER:

MEŞRUBAT: 2.00 TL

ŞARAP BARDAK: 5.00 TL

BİRA: 4.00 TL

 

 

TEL: 0533 869 03 98

ADRES: BAFRA YOLU ÜZERİ – ÇAYIROVA

KAPASİTE

İÇ ALAN: 50

DIŞ ALAN: 50

SERVİS SAATLARİ: SAAT 09.00-24.00

KAPALI GÜNLER: HER GÜN AÇIK    

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 618 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler