1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Pahalıya mal oldu
Pahalıya mal oldu

Pahalıya mal oldu

Sezonu şampiyonluk parolası ile açan iki takımın mücadelesinde gülen taraf Mağusa Türk Gücü oldu. Kaleci Ali Duvarcı’nın 68’inci dakikada gereksiz çalım girişimi bu mağlubiyetin temel nedeni. Senaryo, 3’üncü haftada Türk Ocağı deplasm

A+A-

 

 

Sezonu şampiyonluk parolası ile açan iki takımın mücadelesinde gülen taraf Mağusa Türk Gücü oldu.

Kaleci Ali Duvarcı’nın 68’inci dakikada gereksiz çalım girişimi bu mağlubiyetin temel nedeni.

Senaryo, 3’üncü haftada Türk Ocağı deplasmanında Ali’nin yaptığı hataların aynı.

Ocak deplasmanına Ali’nin hataları nedeni ile bu maçtan 1 puan ile dönen Küçük Kaymaklı, bu haftada da yine Ali’nin yaptığı hata nedeni ile ilk mağlubiyetini yaşadı.

Bu tarz pozisyonlarda bazen özgüven hata yapmanız sebebiyet verir. Ancak yapılan hatanın bedeli ödenemeyen sonuçlara yol açar.

Türk Ocağı ve Mağusa Türk Gücü maçlarında 6 puanlık pastadan Küçük Kaymaklı kaleci Ali’nin hataları nedeni ile sadece 1 puan alabildi. Bu maça kadar henüz mağlup olmayan Küçük Kaymaklı ilk yenilgisini alması ile beraber üst sıraları takip yolunda ciddi bir yara aldı.

Gereksiz bir hareket pahalıya mal oldu.

Maçın üçte ikilik kısmı geride kaldığında belki de bu maçta gol olmayacak diye düşünürken, beklenmedik bir anda geldi bu gol.

Gol pozisyonunda Erol’a da hakkını vermek lazım. Pozisyonu takibi, yaptığı pres sonucu gol yoktan var oldu.

Mağusa Türk Gücü, kredisinin tükendiği bir zamanda kazandığı bu galibiyet altın değerinde. Mağlubiyet sonrası Küçük Kaymaklı, geçtiğimiz hafta sonu Göçmenköy karşısında aldığı galibiyet de bir anda anlamını yitirdi bence. O maçta Jeffrey’nin oyundan atılması, takımı tetiklemişti. Bu maçta gole kadar pek bir varlık gösteremeyen Kaymaklı, golden sonra tetiklendi ama olumlu yönden değil. Son 22 dakika ve uzatmalardaki 5 dakika da dâhil olmak üzere 27 dakikada tempoyu yükseltseler de pozisyon üretmekte zorlandılar. Mağusa Türk Gücü iyi bir savunma anlayışı gösterdi.

İleri uçta bulunan Ertaç, Mağusa Türk Gücü savunmasının yakın markajı ve Küçük Kaymaklı orta alan oyuncularının topu onunla buluşturamaması sonucu pek bir varlık gösteremedi. Hamis ve Coşkun Jeffrey’nin yokluğunu aratmayacak tipte oyuncular olmalarına rağmen, onun yokluğunu arattılar.

Ertaç’a ofansif yönden destek vermesi gereken Debola ve Mustafa Yaşinses de aynı şekilde topu ayaklarında çok tutmalarından dolayı, MTG savunmasının presi ile çok top kaybı yaptılar. Bunlar Küçük Kaymaklı’nın ataklara çıkarken organize olmasını engelledi. Küçük Kaymaklı rakip ceza alanına ortadan girmek yerine kanatları daha fazla kullanabilse, daha ciddi pozisyonlar yakalayabilirdi diye düşünüyorum. Kaymaklı’da dün kanatlar da etkisiz kaldı.

Mağusa Türk Gücü takımı bu maça belli ki mental olarak iyi hazırlanmış.

Sahada en azından Küçük Kaymaklı’ya göre ne istediklerini daha çok bilerek oynadılar. Nikolai sakatlığını henüz tam olarak atlatamamış, bazı pozisyonlarda istediğini yapamamasından belli. Ona nazaran sakatlığı bulunan Deniz, ileri uca sürati ile fazlasıyla hareket getirdi. Yasin Kansu’nun ilerde tek oynayan Nikolai’nin yanında değil de arkasında, orta sahaya yakın oynaması alışık olmadığımız bir durum ancak Yasin bu pozisyonda fazla sırıtmadı. Nikolai’ye ve diğer hücum oyuncularına aldığı topları iyi servis ederek ataklara yön verdi diyebiliriz.

Hatalardan kaybedilen bu puanlar kaybedilmeseydi, Kaymaklı’nın kredisi daha fazla olacaktı. Mehmet Bolkan’ın göreve gelmesi, ardından zor bir maç olan Göçmenköy maçının kazanılması ilerisi için umut olsa da Yenicami’nin bugün Tatlısu karşısında olası bir galibiyeti, Mağusa Türk Gücü mağlubiyetinin daha da ağırlaşmasına, aradaki puan kaybının açılmasına neden olabilir. Sonuçta önümüzdeki hafta Yenicami ile oynayacaklar.

Bugün diğer takımların alacağı sonuçlar ne olursa olsun, bana göre haftayı şimdiden en kârlı kapatan takım Mağusa Türk Gücü olacak. Çünkü kendi evlerinde oynayacakları Çetinkaya maçı öncesi bu galibiyet büyük anlam taşıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler