1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PAÇİ, BİR KARADENİZ KOMEDİSİ GİRNE’DE SAHNELENİYOR
PAÇİ, BİR KARADENİZ KOMEDİSİ GİRNE’DE SAHNELENİYOR

PAÇİ, BİR KARADENİZ KOMEDİSİ GİRNE’DE SAHNELENİYOR

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun sahneye uyarladığı ‘PAÇİ’ adlı tiyatro oyunu 9 Aralık Cuma akşamı saat 20:00 de Girne Amerikan Üniversitesi, Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde sahneleniyor.

A+A-

 

Girne Belediyesi’nin Kültür – Sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği, İstanbul Halk Tiyatrosu’nun sahneye uyarladığı ‘PAÇİ’ adlı tiyatro oyunu 9 Aralık Cuma akşamı  saat 20:00 de Girne Amerikan Üniversitesi, Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde sahneleniyor.

 

Girne Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bölümünden yapılan açıklamada; Burak Akyüz’ün yazdığı, Kemal Başar’ın yönettiği, İstanbul Halk Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu “PAÇİ” geleneksel tiyatro ögelerinin bol bol kullanıldığı çağdaş bir yorumla sahnelenen müthiş bir Karedeniz komedisi.

 

“Karadeniz’de gezici tiyatro yapan bir adam (Erkan Can) Karadeniz’i değiştirmeye, bozmaya, satmaya, talan etmeye çalışanlara karşı... Ve mücadele sırasında karşısına çıkan Karadeniz kadar hırçın bir kız (Neslihan Yeldan)... Modern bir Donkişot öyküsü... Karadeniz insanı, toprağını, akarsularını, denizini korumak için yeni dünya düzeninin yel değirmenlerine karşı...”

 

Oyunun müziği Fuat Saka’ya, Dekor ve Kostümü Sadık Kızılağaç’a, Koreografı Alpaslan Karaduman’a, Işığı Erdem Çınar’a ait oyunda; Erkan Can, Neslihan Yeldan, Murat Taşkent, Faruk Akgören, Fehmi Karaarslan, Tuğçe Güleç ve Nazif Uğur Tan rol alıyor.

 

Oyun biletleri mesai saatleri içerisinde Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Biriminden,oyun akşamı ise salon girişinden 10 TL karşılığında temin edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler