1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Özyiğit: UBP- HP Koalisyonu görünüyor…
Özyiğit: UBP- HP Koalisyonu görünüyor…

Özyiğit: UBP- HP Koalisyonu görünüyor…

Cemal Özyiğit Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, hükümeti bozanların kurma zorunluluğuna işaret etti, UBP-HP Koalisyonu’nun göründüğünü belirtti.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi(TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, kaynak yaratma ve gider azaltma yönünde başlatılan çalışmalarının bir an önce sonuçlandırılması gerektiğini vurguladı.

Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşmesinin çıkışında basına yaptığı açıklamada, TDP’nin “Hükümeti bozanın hükümet kurma zorunluluğu olduğu” görüşünde olduğunu ifade etti.

Hükümetsiz uzun süre kalınmaması gerektiğini çünkü bir an önce atılması gereken adımlar bulunduğunu belirten Özyiğit, Türkiye’den bir yıldır maddi katkı alınmadığını, koalisyon hükümeti altında başlatılan “kaynak yaratma ve gider azaltma çalışmalarının bir an önce sonuçlandırılması” gerektiğini söyledi.

“Parti Meclisimizde genel değerlendirme yaptık. Hükümeti bozanların hükümet kurma zorunluluğu vardır. Bir an önce kurulmalıdır, ülke hükümetsiz kalmamalıdır. Türkiye neredeyse 1 yıldır maddi olarak Kıbrıs’a bir katkı sağlayamıyor. Biz son zamanlarda kaynak yaratma ve gider azaltma çalışmaları yapıyorduk, bunların bir an önce sonuçlanması ve Kıbrıs Türk Toplumu’nun kendi ayakları üzerinde durur yapıya kavuşması gerekiyor.

 

Özyiğit, yeni hükümet kurulduktan sonra Türkiye’den kaynak gelip gelmeyeceğinin öngörülemediğini bundan dolayı “Kıbrıs Türk toplumunun kendi ayakları üzerinde durabilecek bir yapıya bir an önce kavuşması” gerektiğini söyledi. 

Ulusal Birlik Partisi ile Halkın Partisi koalisyonunun gündeme geleceği izleniminin bulunduğunu kaydeden Özyiğit, zaman kaybedilmeden yola bir an önce devam edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Bu haber toplam 969 defa okunmuştur
'Dörtlü Koalisyon Hükümeti' sizce niçin bitti?  (3 seçenek işaretleyebilirsiniz.)

Anket

'Dörtlü Koalisyon Hükümeti' sizce niçin bitti? (3 seçenek işaretleyebilirsiniz.)

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler