1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZYİĞİT: TEK ÇIKIŞ SEÇİM
ÖZYİĞİT: TEK ÇIKIŞ SEÇİM

ÖZYİĞİT: TEK ÇIKIŞ SEÇİM

Özyiğit, "sorunlara çare üretmesi gerekenlerin kendilerinin sorun olduğu bir durumda, tek çıkış yolu seçimdir" dedi

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile ülke genelinde yaşanan sorunları çözmesi gereken Başkan Cemal Bulutoğluları ile Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin, sorunların çözümü önünde en büyük sorun olduklarını söyledi. Yazılı açıklamasında, LTB’de yaşanan sorunların baş sorumlusu olarak Bulutoğluları’nı gösteren Özyiğit, bakanların zamana oynadıklarını savunup “sorunlara çare üretmesi gerekenlerin kendilerinin sorun olduğu bir durumda, tek çıkış yolu seçimdir. Lefkoşa özelinde ve ülke genelinde erken seçimin önünün açılması tek alternatiftir” dedi.

YASA ÖNERİSİ…

TDP olarak “Başkan Cemal Bulutoğluları’nın darbeyle değil, yasal düzenlemeyle görevden alınması ve Lefkoşa’da en erken zamanda seçim yapılması için ‘yasa önerisi’ hazırladıklarını” açıklayan Cemal Özyiğit, sözkonusu önerinin en kısa zamanda meclise sunulacağını belirtti.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın yaptığı usulsüzlüklerin Sayıştay Raporlarına yansıdığını, Savcılık araştırması ve polis soruşturmasının ardından, konunun yargı aşamasına geldiğini ifade eden Özyiğit, bugüne kadar üçüncüsü yapılması gereken duruşmanın Bulutoğluları’na tebligat yapılamaması ve çeşitli nedenlerle halen gerçekleşmediğini savundu. Özyiğit, “Bulutoğluları’nın 3 aydır bulunamayarak tebligat yapılmaması kabul edilebilir değildir. Sn. Bulutoğlularını bulmak ve tebligatı yapmak yarım saatlik iştir. Bu durum, ülkedeki rejim ile hukuk sisteminin çarpıklığını göz önüne sermektedir” ifadelerini kullandı.

Özyiğit, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun “çalışanlar haklıdır, ülkede hiç kimse angarya çalıştırılamaz, maaşların gününde ödenmesi gerekir” şeklindeki açıklamasını ise “Sn. Çavuşoğlu’nun açıklaması hem özrü kabahatinden büyük, hem de Cemal Bulutoğluları’na yönelik büyük bir göndermedir” sözleriyle değerlendirdi.

Çavuşoğlu’nun açıklamasını hükümetin Bulutoğluları’nı tamamen gözden çıkardığının göstergesi olarak niteleyen Cemal Özyiğit, “Bulutoğluları’nın bir an önce istifa ederek Lefkoşa ile Lefkoşalı’nın önünü açması” çağrısını yineledi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler