1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZÜR DİLEDİ, YETMEDİ
ÖZÜR DİLEDİ, YETMEDİ

ÖZÜR DİLEDİ, YETMEDİ

K.T. Futbol Federasyonu Doğan Türk Birliği futbolcusu Ahmet Sönmez’e 3 resmi müsabakadan men cezası verdi

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, liglerin dördüncü haftasında Süper Lig ve Birinci Lig’de oynanan ve kurula intikal eden maçlarla ilgili kararlarını yayınladı.

Süper Lig’de Küçük Kaymaklı ile Doğan Türk Birliği arasında oynanan ve DTB futbolcusu Ahmet Sönmez’in rakibi Debola Ogunseye’ye yaptığı hareket, gözlemci raporuna yansımamasına rağmen, yerel bir gazetede yer aldığı için değerlendirmeye alındı.

Debola’nın KTFF’ye yaptığı yazılı şikayet üzerinde, davranışı yapan futbolcunun yazılı ve sözlü savunmasında özür dilediği belirtildi. Konuyu değerlendirmeye alan Disiplin Kurulu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

 

AÇIKLAMA

“Disiplin Kurulumuz, DT’nın 4. maddesinin (3). fıkrasının kendisine verdiği yetkiye istinaden, davranışı yapan futbolcuyu ayrıca sözlü olarak da dinledikten sonra (ki konu futbolcu sözlü şahadeti sırasında da sadece özür dilemiş ve pişmanlığını defaten dile getirmiştir), benzeri herhangi bir davranıştan dolayı daha önce ceza almamış olduğunu da dikkate alarak, DT’nın sportmenliğe aykırı hareketler ve spor ahlakına/ ettiğine aykırı  davranışlar başlıklı 36. maddesinin 1. Fıkrasının ihlalinden dolayı konu futbolcuya 36 (1) (a) uyarınca 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar vermiştir”

 

Rakibe vurdu, 4 maç ceza yedi

Girne Pia Bella sahasında oynanan Türk Ocağı– Yenicami U 19 müsabakasında, rakibine yumruk vurduğu hakem raporundan tespit edilen Türk Ocağı futbolcusu Eyüpcan Arslan’a 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

Kırmızı Kartlar

3 maç: Mehmet Arslan (Gönyeli)

2 maç: Şaşo Alexandrov (TOL)

1 maç: Sedat Saliev (Hamitköy), Mladen Brikic (Lapta), Süleyman Göksu (TOL), Eray Akten (Dumlupınar), Ahmet Orun (G.Birliği), Emrah Şanlıkaya (Esentepe)

 

Antrenör Cezaları

1 maç: Fırat Deniz (Görneç)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 442 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler