1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZTOPRAK: DAÜ'DE REKOR KIRDIK
ÖZTOPRAK: DAÜDE REKOR KIRDIK

ÖZTOPRAK: DAÜ'DE REKOR KIRDIK

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, 2011 – 2012 Akademik Yılı’nda DAÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrenci sayısının rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

A+A-

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, 2011 – 2012 Akademik Yılı’nda DAÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrenci sayısının rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

Prof. Dr. Öztoprak, son iki yılda denk bütçeye ulaşıldığını ve bu yıl da denk bütçenin devam edeceğinin altını çizdi.

Öztoprak, öğrenci kayıtları ve DAÜ’nün mali durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Akademik Yılın Güz Dönemi’nde 3 bin 961, yeni sona eren Bahar Dönemi kayıtlarında ise 953 yeni öğrencinin DAÜ ailesine katıldığını kaydeden Öztoprak, toplam 4 bin 914 öğrencinin 2011 – 2012 Akademik Yılı’nda DAÜ’ye kayıt yaptırdığını ve bu sayının da DAÜ tarihinde bir rekor olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Öztoprak, DAÜ’nün yeni öğrencilerinin, 948’inin KKTC, bin 746’sının Türkiye ve 2 bin 220 öğrencinin ise yabancı uyruklu olduklarını söyledi.

Üniversitenin mali durumuna da değinen Öztoprak, son 2 yılda denk bütçeye ulaşıldığını ve bu yıl da denk bütçenin devam edeceğini söyledi. Öztoprak, “DAÜ bu yıl gelir vergisi, ihtiyat sandığı ve sosyal sigorta alanlarında 36 milyon TL ödeme yapmıştır. Ayrıca DAÜ’nün elektrik, su vs. gibi tüm giderleri tam olarak ödenmektedir ve içinde bulunduğumuz mali yıl içinde hiçbir devlet kurumu veya özel kuruma DAÜ’nün borcu bulunmamaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler