1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Öztaş: “Bu bir ilk olacak”
Öztaş: “Bu bir ilk olacak”

Öztaş: “Bu bir ilk olacak”

Geçitkale Belediyesi II. Kültür ve Sanat Festivali 28 Ağustos-6 Eylül’de

A+A-

Geçitkale Belediyesi II. Kültür ve Sanat Festivali 28 Ağustos’ta başlıyor. Festival 6 Eylül’e kadar sürecek.Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Geçitkale köy meydanında saat 20.00’de başlayacak festivalde birçok etkinliğin yanı sıra birbirinden ünlü isimler de şarkıları ile renk katacak.

Geçitkale Belediyesi Halk Dansları ekiplerinin gösterileri ile başlayacak festivalde Sevcan Çerkez’in heykel sergisi de yer alıyor. Kıbrıslı karikatüristlerin canlı çizimleri ile renklenecek festivalde fotoğraf sanatçılarından Yıltan Taşçı da ‘’Geçitkale’nin yüzleri’’ isimli fotoğraf sergisi ile yer alacak.

Çocuk defilesinin yanı sıra Geçitkale’de yitirilen değerlerin yaşatılması adına anı turnuvalarının düzenleneceği festivalde 29 Ağustos akşamı Grup Performans sahne alacak.

30 Ağustos’da Sol Anahtarı konseri ile devam edecek festivali 31 Ağustos akşamı SAKİ konseri izleyecek.
1 Eylül akşamı Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Semiha Yankı’nın sahne alacağı festivalde darts turnuvası, uluslararası halk dansları gösterileri, şiir dinletileri, korolar ve çeşitli etkinlikler yer alacak. Yerli sanatçılardan Doğan Baybora 3 Eylül’de sahne alırken aynı akşam Baraka Gençlik Tiyatrosu da “Memleketin Ahvali” adlı oyunu sahneleyecek.

4 Eylül’de Simologrus konseri, 5 Eylül’de Grup Praksis sahne alırken, festival 6 Eylül’de “Light In Babylon” grubunun konseri ile son bulacak.

Öztaş: “Yeni bir festival alanıyla bir ilki başardık”
Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş yaptığı açıklamada, festival için büyük uğraşlar verildiğini, yeni bir festival alanı yaratılarak bir ilki başardıklarını açıkladı.
Öztaş, “Geçitkale çok uzun yıllardan beridir hak ettiği konuma gelmek için çalışıyor. Festivaller de bunun bir parçası olarak Geçtikale’yi hak ettiği yere taşımanın bir adımı olacaktır” dedi.

(TAK)

Bu haber toplam 797 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler