1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZGÜRLÜK STADI DÖKÜLÜYOR29
ÖZGÜRLÜK STADI DÖKÜLÜYOR29

ÖZGÜRLÜK STADI DÖKÜLÜYOR29

Yılların Akdoğan Özgürlük Stadı’nın içler acısı hali geçtiğimiz hafta sonu oynanan kupa karşılaşmasında gözler önüne serildi

A+A-

 

 

 

1974’te Türk tarafında kalan üç çim zemine sahip stattan biri olan Akdoğan Özgürlük Stadı eski günlerinden çok uzakta. Hafta sonu Vadili ile Tatlısu arasında oynanan kupa maçına ev sahipliği yapan stat hem Tatlısu camiasını hem de oraya gelen gazetecileri şok edecek kadar kötü durumdaydı.

 

STATTA TUVALET VE SU YOK

İki Lig Doğu Grubu’nda mücadele eden Vadili’nin ev sahibi olduğu maçlarda kullanılan stat hakkında konuşan Vadili Teknik Direktörü Bülent Aytaç, “ Çocukların gidebileceği bir tuvalet yok su yok çok sağlıksız ortamda spor yapmaya çalışıyoruz. Umarız en erken zamanda düzelir” diyor.

 

GAZETECİLER ZOR ANLAR YAŞADI

Hafta sonu oynanan kupa maçını nakletmeye gelen gazeteciler de stadın kötü durumundan oldukça etkilendiler. Maçın görüntülerini almakla görevli olan Genç TV kameramanı ve bazı muhabirler basın tribününe merdivenin kırık olması nedeniyle tırmanarak çıkmak zorunda kaldı.

 

SÜTÇÜ: “İHALE BİTTİ. İŞE BAŞLANIYOR”

Akdoğan Özgürlük Stadı’nın kötü durumu hakkında sorularımızı yanıtlayan Spor Dairesi Müdür Muavini Mustafa Sütçü, stadın durumunun bilgilerinde olduğunu ve bu konuda bir ihaleye çıkıp sonuçlandırdıklarını söyledi. Sütçü, “Orada yaşanan zorlukların farkındayız. En kısa zamanda Akdoğan Özgürlük Stadı’nı bölgeye yakışır bir stat haline getireceğiz. İhale aşaması son buldu önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler