1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Özgürgün’den şok açıklama
Özgürgün’den şok açıklama

Özgürgün’den şok açıklama

“AKP’nin UBP’ye sürekli müdahalesi var” Tarih 9 Eylül 2006… Fotoğraf karesindekiler: Dönemin UBP Genel Başkanı Özgürgün, Genel Sekreteri Nazım Çavuşoğlu ve Ahmet Kaşif Konu: UBP’den ayrılan vekillerin ÖRP’

A+A-

 

 

“AKP’nin UBP’ye sürekli müdahalesi var”

 

Tarih 9 Eylül 2006…

Fotoğraf karesindekiler: Dönemin UBP Genel Başkanı Özgürgün, Genel Sekreteri Nazım Çavuşoğlu ve Ahmet Kaşif

Konu: UBP’den ayrılan vekillerin ÖRP’yi kurması…

 

***

 

Geçtiğimiz hafta Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün daveti ile adaya gelen TC Bakanı Egemen Bağış’ın, UBP Kurultayı’na müdahale edecek açıklamalar yapması, hem UBP’de hem de muhalefette büyük bir tepkiye neden oldu.

UBP Kurultayı’nda aday olan Ahmet Kaşif, açıkça TC hükümetinin ve elçiliğinin kurultaya müdahalesini açıkladı, Başbakan İrsen Küçük ise, AK Parti’ye karşı yapılan bu suçlamaları kınadı.

Ancak biraz geçmişe bakıldığında geçtiğimiz gün TC yetkilisini adaya davet ededen Özgürgün de, 2006’da AK Parti’nin UBP’ye müdahale ettiğini açıklamıştı.

İşte Çavuşoğlu ve Kaşif’in de destek verdiği açıklamada Özgürgün’ün o dönem Kıbrıs Gazetesi’nde yayınlanan haberi:

 “UBP Genel Başkanı Özgürgün, bir gazetecinin AKP'nin UBP'ye sürekli müdahalesi olduğunu belirterek Başbakan Erdoğan'la görüşmesi sonrasında böyle bir komployu tahmin edip etmediğini sorması üzerine "Doğrusu hiç tahmin etmiyordum. Çünkü bizim yaptığımız görüşmeler gayet olumlu ve iyi geçmişti. Üstelik istifa eden iki arkadaşımız da benim ekibim olarak oradaydı. Bütün konuşmalara da şahittir" dedi.

Arkadaşlarının "bu komploda" yer almasından büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Özgürgün, kendisine aktarılan hiçbir sıkıntı olmadığını, "tamamen arkasından dönen oyunlarla olayın pişirilerek" kamuoyuna yansıtıldığı kaydetti. İstifa edenlerin Ankara'ya gidişleri ve AKP'yle görüşmelerini tespit ettiklerini, daha sonra başka milletvekillerinin de çağırtıldığını, Ankara'ya gidişlerin nedenini sorduklarında ise "akraba ziyareti ve sağlık sorunları"nın gerekçe gösterildiğini anlatan Hüseyin Özgürgün, bazı dedikodular duysa da çalışma ekibini komployla suçlayarak başkanlığa devam edemeyeceğini söyledi.

Özgürgün, kendileri iyi niyetli davranırken istifa edenlerin AKP'yle komplo kurduğunu savunarak, şöyle konuştu:

"Müftü de işin başı... Bu işi yapmışlar. Benim bu değerlendirmem kamuoyunun takdiridir. Siyasetçinin yargı yeri sandıktır. Ama bu, gerçekten siyasi tarihimize kara bir lekedir ve özellikle Türkiye'de hükümet partisinin bu olayların göbeğinde olması siyasi tarihimizde bir ilktir. KKTC demokrasisine, siyasetine ve bu ülkenin köklü partisi UBP'ye de vurulmuş köklü bir darbedir bu. Ama biz bunu atlatırız. İnşallah ülke demokrasisi bundan çok ciddi yara görmez. UBP dimdik durur da ülke demokrasisi bu açık karışmalardan yara alır... Ki buradaki büyükelçi de çok ciddi şekilde bu olayların içine girmiştir. Bize karşı ciddi olarak suçlamalarını her yerde söylemekten çekinmemektedir. Dolayısıyla çok ciddi siyasi demokratik sıkıntı yaşamaktadır KKTC...”

 


 

19 Mayıs TMK’da eksik ve eylem

 

19 Mayıs Türk Maarif Koleji öğrencileri öğretmensiz... Okulların açılmasından bu yana öğretmen eksikliği giderilemezken, öğrenci velileri eyleme hazırlanıyor.

İngilizce Biyoloji, Beden Eğitimi öğretmeni eksik olan okulda, matematik öğretmeni ise ancak dün geçici olarak atandı.

Bakanlığın bir an önce öğretmen eksikliklerini gidermemesi durumunda ise veliler, eylemlerine başlayacak. Bugün okulda velilerin bir eylem yapıp öğretmen isteklerini tekrar duyurmaları bekleniyor.

 


 

KİMYASAL İLİŞKİ!

 

“Mevcut KKTC hükümeti  AK Parti hükümetinin hayallerini süsleyen sarı saçlı bebek gibi bir şey. Neden mİ? Söyleyeyim;

-Bu hükümet halkını hiçbir şekilde düşünmüyor,

-Kişisel ve zümresel çıkarları ön planda tutup kendi menfaatleri için her şeyi göze alabiliyor,

-Katıksız ve katkısız itaat edip emirleri harfiyen uyguluyor, hiçbir mukavemet göstermiyor,

-Vesayeti veraset olarak kanıksamış, rahatsızlık hissetmiyor,

-Onur ve gurur kelimelerinin anlamını gerçekten farklı yorumluyor,

-Değer yargılarını yitirmiş, şükrancı,

-Bir de en önemlisi ANASININ KUZUSU…

Tüm bunlar ve ötesi bir araya gelince insan başka ne ister ki?! Kendisine sorun çıkaran bir haşarı kişiyi mi tercih eder yoksa sorgusuz sualsiz her şeyi kabullenen boynu bükük KÜÇÜK EMRAH’ı mı? Bunun adı adam akıllı müdahaledir kardeşim; ha daha önce de ülkede bu tür olaylar yaşanmadı mı? ÇOOOK. Her ne şekilde olursa olsun, her ne durumda olursa olsun ben bunu kabullenemem; kabullenip bunu içselleştirenlere de karşı çıkar tepkimi ortaya koyarım. Ha ne kadar başarılı olurum ? Hep beraber göreceğiz.”

 

AHMET MURATOĞLU

 


 

 

Büyük bir proje bu proje vesselam!

 

“Koca bir panoya kocaman bir uçak görseli yerleştirir, fona bir havaalanı görüntüsü çakarsınız. Uçağın gövdesine denk gelecek koca bir logo yerleştirirsiniz. Fondaki loş ışıklı havaalanı hüznü taşır…

 “ERCAN” yazdınız mı olay tamamdır:

UBP-ERCAN-KTHY!

UBP “büyük”, Ercan “taze satılmış”, KTHY “batmış”…Bir de bu zeka pırıltısı zengini, şeş atıp yek oynatan çalışmanın parasını ödeyecek biri varsa, size ona sakın feci şekilde tufaya geldiğini söylemeyin!

Hele Genel Başkan’a ikide birde soyadının tersini söyletip durmak var ya…

Bir “lider” tahayyül edin ki belirlediği hedef (vizyon da diyebilirsiniz daha bir şık olur) kendini küçümsemeyi çağrıştırıyor!

Çok haylazca, çok!

 Büyük bir proje bu proje vesselam!

 Şimdi sakın “hani o UBP-ERCAN” panosunun fotoğrafı diye sormayın. İçiniz mi acısın istiyorsunuz yoksa?”

 

ALİ BİZDEN

 


 

KAŞİF TEHDİT ETTİ!

 

“Bu kurultayı yargıya götürürüm dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluk çalışanlarının delegelere ulaşarak bazı telkinlerde bulunduklarını açıkladı.

Bu hem şaşırtıcı hem de endişe verici bir açıklama olmakla birlikte, hepimiz biliyoruz ki, yargıya götürülse bile hiçbir sonuç getirebilecek bir yöntem olmayacaktır.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin müdahaleleri her kritik dönemde dillendirilen, ancak her defasında muğlak kalan bir konudur. Bu sebeple, Kaşif’in bu gibi açıklamalarda bulunması kurultay açısından da, kurultayı takip eden halk açısından da hiçbir anlam ifade eden bir açıklama değildir.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


 

“Anavatanımızla yakın ilişkilerimizin sayesinde Kıbrıs Türkleri aydınlık bir geleceğe taşınacaktır. Anavatanımıza ve yetkililerine yönelik seviyesiz ve çirkin eleştirileri ise sahiplerine iade ediyoruz. Kem söz, sahibine aittir.”

 

Turgay AVCI (ÖRP BAŞKANI)

 

 


“Su baskınına maruz kalan Sanayi Bölgesi ve Taşkınköy Bölgesinde mevcut olan yetersiz drenaj sisteminin iyileştirilmesi ile ilgili herhangi bir ciddi çalışma gözlemlenmediği için su baskınlarının yeniden yaşanmasından endişe ediyoruz”

 

Zihni TURKAN (KTMMO BAŞKANI)

 

 


 

 

“Düşündüm de, eğer çeşmelerden akan sularımız kirliyse, demek ki bağışıklık sistemimiz güçlüdür. Hmm iyi bir şey”

 

Aslı İZVEREN’in profilinden

 

***

“Siyaset amma çirkefleşti. Bunca zaman susan, pisliği bilipte konuşmayanlar bülbül kesildi.”

Oshan SABIRLI’nın profilinden

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1329 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler