1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZGÜRGÜN'DEN İDDİALARA YANIT
ÖZGÜRGÜNDEN İDDİALARA YANIT

ÖZGÜRGÜN'DEN İDDİALARA YANIT

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki bir günlük gazetede Dişişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu açıkladı. Bakanlık açıklamasında yayınların yarattığı her türlü zararla ilgili olarak tüm hukuki yollara başvu

A+A-

 

 

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki bir günlük gazetede Dişişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Bakanlık açıklamasında yayınların yarattığı her türlü zararla ilgili olarak tüm hukuki yollara başvurulacağı belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezinden, Dışişleri Bakanı Özgürgün’ün bir mankenin vekil öğretmen olarak atanmasında etkili olduğu iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yayımlandı.

Açıklamada, “18 Aralık 2011 Pazar günü Türkiye’de yayınlanan bir günlük gazetede Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün hakkında gerçekle hiçbir alakası olmayan birtakım iddialar ortaya atıldığı, bunu kaynak kabul eden ülkedeki bazı basın yayın organlarının da hiçbir araştırma yapma gereği duymadan bu asılsız iddiaları haber olarak yayımladıkları” belirtildi.

İddiaların “hiçbir dayanağı olmayan mesnetsiz ithamlar” olduğu ifade edilen açıklamada, geçici öğretmen tayinlerinin milli eğitimden sorumlu bakanlığın uhdesinde olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Basın ahlakıyla da bağdaşmayan bu yayınların yarattığı her türlü zararla ilgili olarak tüm hukuki yollara başvurulacağını duyururuz” denildi.

 

 

 

Bu haber toplam 1463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler